Ödeyemediler cezaevine götürüldüler

banner37

Gazimağusa’da uyuşturucu suçundan tutuklanan 3 kişiden 1’i meseleye bağlantısı olmadığından şartsız salıverilirken, 2 zanlı 2’şer bin TL nakdi teminata bağlandı

banner87
Ödeyemediler cezaevine götürüldüler
banner90
banner8

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da uyuşturucu suçundan tutuklanan 3 kişiden 1’i olan H.G., meseleye bağlantısı olmadığından şartsız salıverildi.

Soruşturmasını tamamladığını belirten polis, İ.T. ve H.K.’yi mahkemeye çıkarttı, her 2 zanlıyı ileride yargılanmak üzere 2’şer bin TL nakdi teminata bağladı.

Teminat şartlarını yerine getiremeyen zanlılar, hükümsüz tutuklu olarak, Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında,  meseleyle ilgili talebi, PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Mustafa Kavaz aktardı.

Tanık polis Mustafa Kavaz, 19 Kasım’da, Gazimağusa’daki bir berber dükkanına baskın yaptığını anlattı ve

İ.T.’nin polisi görmesi üzerine mini buzluk üzerindeki 1 gram ağırlığındaki sentetik cannabinoid  türü uyuşturucu maddeyi yok etmeye çalıştığı sırada suçüstü tespit edildiğini ifade ederek, H.G.’ye ait konu işyeri ofisinde ise yarım gram daha uyuşturucu madde bulduğunu anımsattı.

İ.T.’nin konu maddeleri H.K.’den satın alığını öğrenmesi üzerine, H.K.’yi Dörtyol’daki ikametgahında tespit ettiğini ve H.K.’nin konu maddeleri 2 gram olarak bir başkasından satın aldığı itirafını dile getirdi.

Tanık polis, zanlılara işlediği suçlarla ilgili yazılı dava tebliğ ettiğini belirterek, zanlıların yargılanacakları tarihte mahkemede hazır olmasını sağlamak amacıyla uygun bir teminata bağlanmalarını talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, KKTC dışına çıkmaktan men edip, bu maksatla tüm pasaport ve seyahat belgelerine el koyduğu zanlıları, 2’şer bin TL nakdi teminata bağladı.

Zanlılar teminat şartlarını yerine getiremeyince, Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2019, 10:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75