banner6

Ödeyemeyince, cezaevine gittiler!

banner37

İnönü’de İbrahim Özşen’e ait işyeri ve ambara üç ayrı defada girip para, kola ve içki çalmakla suçlanan iki genç, 2’şer bin TL’lik nakdi teminata bağlandı.

Ödeyemeyince, cezaevine gittiler!
banner151

Sedef BOŞNAK

İnönü’de İbrahim Özşen’e ait işyeri ve ambara üç ayrı defada girip para, kola ve içki çalmakla suçlanan Harun Özer ve Emrah Telsiz aleyhine yürütülen polis soruşturması tamamlandı.

Meseleyle ilgili önceki gün tutuklanan iki genç, dün teminat talebiyle mahkemeye çıkarıldı ve işledikleri suçlardan ileride yargılanmak üzere 2’şer bin TL’lik nakdi teminat karşılığında serbest bırakıldı.

Ancak, genç zanlılar, teminat şartlarını yerine getiremeyince, hükümsüz tutuklu olarak, Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

Zanlılar, ya teminat şartlarını yerine getirene dek, ya da her ne şart altında olursa olsun 1 ayı geçmemek kaydıyla cezaevinde kalacak.

Tahkikat bitti

Dünkü teminat duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Serhan Bundak, meseleyle ilgili gelişmeleri aktarması için, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Dörtyol Polis Karakolu’nda görev yapan polis çavuşu Erdal Dal’ı yeminli şahadete çağırdı.

Tanık Çavuş Erdal Dal, “Bina açma”, “Sirkat” ve “Kasti hasar” suçlarından methaldar olan zanlıların, İnönü’de,  İbrahim Özşen’e ait işyerinden, 2017 yılının Şubat ayı içerisinde, kasada muhafaza edilen 400 TL parayı sirkat ettiğini anımsattı.

Erdal Dal, zanlıların, Mayıs ayında ise, Özşen’e ait ambarın kilitli kapı camını hasara uğratarak, içeriden, içerisinde 720 adet teneke olan 30 kasa kolayı alıp bir araçla olay yerinden ayrıldıklarını belirtti.

Zanlı Harun Özer’in Mayıs 2017’de ise, bahse konu ambarı anahtar yardımıyla açıp, içerisinden, 12 adet içki sirkat ettiğini kaydeden tanık çavuş, KKTC vatandaşı zanlılar aleyhine yürüttüğü soruşturmasını tamamladığını anlattı ve suçlarını kabul eden zanlılar aleyhine mahkemeden uygun bir teminat talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Hazal Hacımulla, konu suçun zanlılar tarafından işlendiğine dair huzurundaki şahadete değindi ve zanlıları KKTC dışına çıkmaktan men edip, tüm pasaport ve seyahat belgelerine el koydu.

Yargıç ayrıca, 2’şer bin TL nakdi teminata bağladığı zanlıları, KKTC vatandaşı 2 kefilin imza edeceği 100’er bin TL’lik kefalet senedi karşılığında serbest bıraktı ve zanlıların haftada 2 kez en yakın polis karakoluna giderek imza atmasını istedi.

Teminat şartlarını yerine getiremeyen zanlılar, hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2017, 11:32
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110