banner6

Ödül aldığı konudan mahkemelik

banner37

Lefkoşa’da çalıştığı markette tişörtlerin barkotlarını değiştirerek ürünleri sirkat etme suçundan tutuklanan Sakine Tümer, dün çıkarıldığı mahkemede teminata bağlandı

Ödül aldığı konudan mahkemelik
banner8

Mustafa ÖZYAĞCI

Lefkoşa’da 10 yıldır çalıştığı markette elbise reyonundaki 2 tişörtün barkotlarını diğer 2 tişörtün barkotlarıyla değiştirerek ürünleri sirkat etme suçundan tutuklanan Sakine Tümer, dün çıkarıldığı mahkemede teminata bağlandı.

Sirkat suçundan dolayı tutuklanan zanlı Sakine Tümer’in daha önce başka bir markette hırsızlık yapan birini şikayet etmesinden dolayı, hırsızlığın yaşandığı firma tarafından bin TL ile ödüllendirilmişti. Aynı suçtan tutuklanan zanlı mahkemede pişman olduğunu ve bunun neden yaptığını bilmediğini söyledi.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Kıdemli Yargıç Rauf Kürşad, huzurunda görüşülen tahkikat duruşmasında, iddia makamı adına Savcı Attila Etkin, Demirhan Karakolu’nda görevli polis tahkikat memuru Mehmet Kanteper’i mahkemede dinletti.

banner134

Kanteper, meseleyle ilgili olarak mahkemede yeminli şahadet vererek, olayla ilgili bulguları aktardı. Kanteper, zanlının 12 Ekim’de Demirhan’da faaliyet gösteren bir markette elbise reyonunda rafçı olarak çalıştığını ve reyonda bulunan 2 adet 9.90 TL’lik tişörtü, 55.25 TL olan başka 2 adet tişörtle değiştirerek sirkat ettiğini söyledi.

Kanteper, olayla ilgili tahkikatın tamamlandığını ve zanlının poliste verdiği ifadede suçunu kabul ettiğini belitti.

Polis Kanteper, zanlının işlemiş olduğu suçta toplam 90.70 TL’lik bir zarar verdiğini, yüz kızartıcı bu suçtan dolayı zanlının uygun görülen bir teminata bağlanmasını talep etti.

Savcı Attila Etkin, zanlının işlemiş olduğu suçtan pişman olduğunu, verilen zararın büyük bir miktar olmadığını ve bundan dolayı polis memurunun talep ettiği teminat şartının uygun olduğunu söyledi.

Yargıç Rauf Kürşad, tahkikatın tamamlandığını, sunulan olguların değerlendirildiğini, işlenen suçun miktar olarak düşük olmasından dolayı, KKTC bir vatandaşın 20 bin TL kefalet senedi imzalaması ve zanlının dava görüşülünceye kadar yurtdışına çıkışının yasaklanması şartıyla teminatla serbest kalmasına karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2017, 05:26
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104