banner6

Öfke kustu, güvenliğe saldırdı

banner37

Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde bir vatandaş, yataklı hasta yakınını ziyaret etmesine izin vermeyen güvenlik görevlisini darp etti, sessiz olması için kendisini uyaran hastane amirine şiddet tehdidinde bulundu

Öfke kustu, güvenliğe saldırdı
banner99

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde önceki gün öğle saatlerinde bir vatandaş, beraberindeki kişilerle yataklı hasta yakınını ziyaret etmesine izin vermeyen güvenlik görevlisini darp etti, sessiz olması için kendisini uyaran hastane amirine şiddet tehdidinde bulundu.

Hastane içerisinde, yüksek sesle bağırıp rahatsızlık yapan O.B., güvenlik görevlisini göğsünden iterek, darp etti.

Polis, sessiz olması için kendisine yapılan uyarıları dikkate almayan O.B. aleyhine şikayet üzerine yasal işlem başlattı.

Gazimağusa Devlet Hastanesi’nin İdari Amiri Mustafa Yaver, bir vatandaşın, güvenlik görevlisi ve kendisine karşı sergilediği tutum ve davranışları kınadı.

Hastanenin idari amiri Mustafa Yaver, “Hastanede kurallar vardır, herkes saygı göstermelidir” dedi.

Mustafa Yaver, yaşanan olayı şu şekilde aktardı:

“Hastane içerisinde, Başhekimlik önünde, saat 12.15 sıralarında üzücü bir olay yaşandı. Hem hastaneye başvuran hastalar, hem çalışanlar rahatsız ve tedirgin oldu. Başhekimlik önünde, 5-6 kişiden oluşan bir grup, hep birlikte, yataklı tedavi gören bir hasta yakınını ziyaret etmek istedi. Hastanede kurallar belli, pandemi döneminde çok dikkatli davranmak gerekiyor. Bu süreçte herkes duyarlı olmalı. Grup içerisindeki, adını sonradan öğrendiğim O.B., topluca servise çıkmalarına izin verilmeyince, el kol hareketi yaparak uygunsuz tavır ve hareketler sergilemeye başladı. Yüksek sesle bağırıp çağırarak rahatsızlık yarattı, toplu ziyaret yapma ısrarını sürdürdü. ‘Sessiz ol’ uyarılarımızı dikkate almadı. Gürültüyü duyunca, yanlarına gittim. Kibar bir şekilde uyardım. Ancak, sık sık tehditkar ifade kullanarak, ‘Çık dışarı seninle konuşalım’ diyerek bağırmaya başladı. Araya girmeye çalışan güvenlik amiri D.E.’yi göğsünden iterek darp etti. Gerekli tüm şikayetler Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne yapılmış, adı geçen kişi hakkında yasal işlem başlatılmıştır.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104