banner6

Öfkeden çılgına döndü

banner37

Uyuşturucu ticareti yaptığı belirlenen 28 yaşındaki Dibo Göçer, 3 yıl hapis cezasına çarptırıldı

Öfkeden çılgına döndü
banner151

Emine UYSAL

Güneyden kuzeye 60 gram ağırlığında uyuşturucu madde ithal edip, sattığı belirlenen 28 yaşındaki Dibo Göçer, 3 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Göçer, mahkemede görüntü alan basın mensuplarına saldırmak istedi ve ağza alınmayacak küfüler etti.

“Kanunsuz uyuşturucu madde ithal, verme ve tasarrufu” suçlamasıyla itham edilen Dibo Göçer, Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılandı.

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Melek Esendağlı, Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi ve Yargıç Murat Soytaç’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Kıdemli Savcı Ahmet Varol ve Savcı Atilla Enver Etkin, hazır bulundu.

Dava kararını okuyan Yargıç Murat Soytaç, uyuşturucunun gençlerin hayatını kararttığına, toplumun huzurunu tehdit ettiğine, gittikçe yaygınlaşan ve yaygınlaşmaya da devam eden çok vahim bir suç olduğuna vurgu yaptı.

Soytaç, uyuşturucunun, toplum sağlığını temelden sarsan ve diğer suçların işlenmesinde de basamak oluşturan bir suç tipi olduğuna işaret etti.

Soytaç, uyuşturucu dağıtımını yapanlara kamu yararı gereği caydırıcı cezalar verilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Soytaç, Dibo Göçer’in güneyden kuzeye 60 gram sentetic cannabionid türü uyuşturucu madde ithal ettiğini, 27 gramını para karşılığı sattığının belirlendiğini kaydetti.

Soytaç, sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinip, oybirliği ile üç yıl hapis cezası verdiklerini açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2017, 10:23
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110