Öfkesine yenik düştü, başını belaya soktu

banner37

Ayrıldığı kız arkadaşının sosyal medya hesabındaki yeni sevgilisiyle olan görüşme kayıtlarını kızın ailesine göstermek için, kızın mülküne tecavüz edip, küfür ettikten sonra, bu bilgileri kızın akrabalarına gönderen Yaşar Çakır, 3 bin TL nakdi teminata bağlandı

Öfkesine yenik düştü, başını belaya soktu
banner90
banner8

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa’da ayrılık acısı çeken bir genç, öfkesine yenik düşerek, “mülke tecavüz” ve “özel hayatın gizliliği” suçlarından mahkemeye çıkartılarak teminata bağlandı.
   Ayrıldığı kız arkadaşının sosyal medya hesabındaki yeni sevgilisiyle olan görüşme kayıtlarını kızın ailesine göstermek için, kızın mülküne tecavüz edip, küfür ettikten sonra, konu hesaptan elde ettiği bilgileri kızın akrabalarına gönderen Yaşar Çakır, işlediği suçlardan ileride yargılanmak üzere 3 bin TL nakdi teminata bağlandı.
   Teminat şartlarını yerine getiren genç, serbest kaldı.
   Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hüseyin Gökhan Eser, meseleyle ilgili olguları aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan Mehmet Emin Doğan’ı tanık kürsüsüne çağırdı.

banner134
   Tanık polis Mehmet Emin Doğan, zanlının, 11 Temmuz 2019’da, saat 15.00’te, Tuzla’da sakin eski kız arkadaşı C.D.T.’nin ikametgahına giderek, şifresini bildiği C.D.T.’nin sosyal medya hesabındaki yeni sevgilisiyle olan görüşme kayıtlarını annesine göstermek için mülküne tecavüz ettiğini söyledi.
   Zanlının, kendisine gitmesi söylendiğinde küfür etmeye başladığını anlatan tanık polis, derdest emri gereği tutukladığı zanlının, C.D.T.’nin yeni sevgilisiyle olan konuşmalarının ekran fotoğraflarını, C.D.T.’nin ablası ve kuzenlerine göndererek özel hayatın gizliğini ihlal ettiğini anlattı.
   Tanık polis, gönüllü ifade verip suçunu kısmen kabul eden zanlının, evindeki aramada, tasarrufundaki telefon ve diz üstü bilgisayarı bulup emare zapt ettiğini anlattı ve mahkemeden, tahkikatına etki etme olasılığı bulunmayan zanlıyı, uygun bir teminata bağlamasını talep etti.
   Tanık polis, emare bilgisayar ve telefonun inceleneceğini de belirtti.
   Yargıç, KKTC dışına çıkmaktan men ettiği zanlıyı 3 bin TL nakdi teminata bağladı ve zanlı lehine KKTC vatandaşı bir kefilin 50 bin TL’lik kefalet senedi imza etmesine emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75