banner6

Oğlu avda yakalandı, baba teminata bağlandı

banner37

Avlanması için 16 yaşındaki oğluna av tüfeğini ve fişeklerini veren S.Y., mahkemeye çıkarıldı

Oğlu avda yakalandı, baba teminata bağlandı
banner8

Ayşe BULUT

banner134

Topçuköy’ün güney kısmında pazar günü av tüfeği ile avlanırken yakalanan 16 yaşındaki A.Y., isimli çocuğun babası S.Y., “avlanması için oğluna av tüfeği ve fişeklerini verdiği için” tutuklandı ve dün mahkemeye çıkarılarak aleyhindeki suçlardan ileride yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

İskele Kaza Mahkemesi Başkanı Fadıl Aksun’un huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında yeminli şahadet vererek meselenin olgularını aktaran polis memuru Murat Ergün, 20 Aralık 2020 tarihinde saat 12.30 raddelerinde Topçuköy’ün güney batısındaki İbliga mevkisinde, 19 numaralı av bölgesinde zanlının 16 yaşındaki A.Y.’nin zanlıya ait 389427 seri numaralı çifte kırma 12’lik av tüfeği ve fişekleriyle kanunsuz olarak avlanırken tespit edildiğini belirtti.

Yapılan soruşturmada, A.Y.’ye konu silah ve patlayıcı maddeleri avlanması için zanlının verdiğinin belirlendiğini ifade eden Ergün, zanlının aynı gün derdest emri gereği tutuklandığını, konu av tüfeği ve fişeklerin emare alındığını kaydetti.

Tutuklanan zanlının gönüllü ifade vererek aleyhindeki suçları kabul ettiğini söyleyen polis memuru, meseleyle ilgili soruşturmasını tamamladığını dile getirdi ve mahkemenin göreceği uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

İskele Kaza Mahkemesi Başkanı Fadıl Aksun, yargılanıncaya kadar yurt dışına çıkışını yasakladığı zanlının 5 bin TL nakdi teminat yatırması, 20 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması, haftada bir gün en yakın polis karakoluna ispat-ı vücutta bulunması ve KKTC vatandaşı 2 kefilin 70’er bin TL’lik kefalet senedi imzalamasına karar verdi.

Başkan Aksun ayrıca, zanlının teminat şartlarını yerine getirememesi halinde ise 1 ayı aşmayan bir süreliğine hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesini de karara bağladı. Şartları yerine getiren S.Y., yargılanıncaya kadar serbest kaldı.

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2020, 12:12
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104