“Oğlum ceza alırsa, hepinizi yakarım”

banner37

Kayınvalidesi N.Ö.’ye tabanca gösterip, tehdit ettiği gerekçesiyle tutuklanan zanlı S.Ş.’ün annesi G.Ş de, oğluna silahı temin eden Y.K.’yı tehdit ettiği suçlamasıyla tutuklandı

“Oğlum ceza alırsa, hepinizi yakarım”
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da annesi ile tartıştığı gerekçesiyle kayınvalidesi N.Ö.’ye tabanca gösterip, “Senin sonun fena olacak” diyerek, tehdit ettiği gerekçesiyle tutuklanan zanlı S.Ş.’ün annesi G. Ş. de, oğluna silahı temin eden Y.K.’yı tehdit ettiği gerekçesiyle tutuklandı.

“Şiddet kullanma tehdidi” suçlamasıyla tutuklanan zanlı, dün mahkemeye çıkarıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Gülay Süleymanoğlu’nun huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Ayfer Şefik Tekinay, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Güral Kırcalılar’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Kırcalılar, 11.03.2020 tarihinde saat 21.00 raddelerinde zanlı G. Ş.’ün, zanlı pozisyonunda olan ve “Kanunsuz Ateşli Silah Tasarrufu”, “Korkutmak Maksadı ile Silah Taşıma” ve “Şiddet Kullanma Tehdidi” ile ilgili yapılan soruşturmada oğlu S.Ş.’e silahı temin ettiği belirlenen Y.K.’ya “Sakın sen bu işin içine girmeyeceksin. Oğlum ceza alırsa hepinizi yakarım” demek sureti ile şiddet tehdidinde bulunduğuna dikkat çekti.

Polis memuru Güral Kırcalılar, zanlı G.Ş.’ün 17.03.2020 tarihinde derdest emri gereği tutuklandığını ve mesele ile ilgili olarak soruşturmanın tamamlandığını kaydetti.

Kırcalılar, KKTC uyruklu olan zanlının davasında görüşülünceye değin mahkeme tarafından uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Gülay Süleymanoğlu, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, KKTC vatandaşı bir kefilin 30 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücut koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2020, 17:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75