Oğluma iyi bir anne olamadığım için bugünkü duruma düştü

banner37

Annesi Bengiz Uğur’u ciddi şekilde darp edip, bıçakla yaralayan Alpay Sadrazam, iki yıl hapis cezası aldı. Sadrazam’ın annesinin mahkemedeki beyanı dikkat çekti:

Oğluma iyi bir anne olamadığım için bugünkü duruma düştü
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Hem anne hem de baba sevgisinden yoksun büyüyen ve annesi Bengiz Uğur’u ciddi şekilde darp edip, bıçakla yaralayan Alpay Sadrazam, iki yıl hapis cezası aldı.


Annesi Bengiz Uğur, mahkemede gözyaşı dökerek, 5 evlilik yaptığını ve yuva kurma arayışı içinde oğlunu ihmal ettiğini belirterek, “Oğluma iyi bir anne olamadığım için bugünkü duruma düştü” dedi.


Alpay Sadrazam, annesi Bengiz Uğur'u yaşadığı bir ilişki nedeniyle, %184 promil alkollü içki tesiri altında tasarrufunda bulunan ağız uzunluğu 7 cm toplam uzunluğu 16 cm olan çakı ile sol çene alt kısmından boğazına doğru 3 cm boyutunda 1 cm derinlikte kesi ve sırt kısmında 1 cm'lik kesi yapmak suretiyle yaralamıştı.

Nüvit Gazi’nin başkanlığında, Kıdemli Yargıç Şerife Katip ve Yargıç Umut İnan’dan oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin baktığı davanın dünkü karar oturumunda, Kıdemli Savcı Egemen Metay ve avukatı Süleyman Özsoylular hazır bulundu.


banner134
Davanın kararını okuyan Başkan Nüvit Gazi, sanığı kendi ikrarı, sunulan olgu ve emareler ışığında aleyhindeki davalardan suçlu bulup, mahkum ettiklerini açıkladı. Gazi, sanığın işlediği özellikle “Ağır yaralama” suçunun ömür boyu hapis cezası öngören, ciddi ve vahim bir suç olduğuna vurgu yaptı. Gazi, vücut bütünlüğü hakkının Anayasa ile güvence altına alındığına ve kamu düzenini yakından ilgilendiren suç türlerinden olduğuna işaret etti.


Gazi, mahkemelerin yıllık faaliyet raporlarına göre şahsa karşı işlenen şiddet suçlarında artış olduğunu üzülerek gözlemlediklerini belirtti. Gazi, bu tür suçları işleyenlere karşı caydırıcı ve ibret verici cezalar verilmesi gerektiğine vurgu yaptı. Gazi, sanığın annesinin mahkemedeki beyanlarında, 5 erkekle evlenmesi ve yuva arayışı içine girmesi nedeniyleoğluna iyi bir anne olmadığı için oğlunu bugünkü duruma düşürdüğüne yönelik beyanlarına vurgu yaptı. Sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinen Gazi, oybirliği ile iki yıl hapis cezası verdiklerini açıkladı.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75