Oğluna bıçak gösterdi tutuklandı

banner37

Abdurrahman Akkuş isimli babanın, Dereboyu’ndaki bir cafede olan 19 yaşındaki oğlunu eve dönmeye ikna etmek için kullandığı yöntem, başını yasalarla büyük derde soktu

banner87
Oğluna bıçak gösterdi tutuklandı
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa’da sakin zanlı Abdurrahman Akkuş, Dereboyu’nda bir cafede olan 19 yaşındaki oğlunun eve dönmesi için yanında götürdüğü toplam uzunluğu 16 santimetre olan bıçağı gösterince, polis tarafından tutuklandı.

   “Korkutmak Maksadı ile Kanunsuz Silah Taşıma”, “Kanunsuz Çakı Taşıma” ve “Tecavüzkar Alet Taşıma” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı Akkuş, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. 

   Yargıç Gülay Süleymanoğlu’nun huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Fırat Kızıltunçlar, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Kazım Sevinç’i dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Sevinç, zanlı Abdurrahman Akkuş’un  5 Eylül’de saat 19.30’da Lefkoşa’da, Mehmet Akif Caddesi üzerinde faaliyet gösteren Pasccuci isimli işyerinin umumi bir yeri olan bahçe kısmına, oğlunu alıp eve götürmek istediği gerekçesi ile tasarrufundan bulundurduğu toplam 16 santim uzunluğu olan çakıyı sağ elinde tutarak girmek istediğini kaydetti.

   Polis memuru Kazım Sevinç, zanlının KKTC ve TC vatandaşı olduğunu söyleyerek, mahkemenin uygun göreceği uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

   Yargıç Gülay Süleymanoğlu, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 5 bin TL nakdi teminat yatırması,  KKTC vatandaşı iki kefilin 100’er bin TL kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün en yakın polis karakoluna ispat-ı vücutta bulunması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108