Oğlunu öldürdüğünü kabul etmedi

banner37

Bilge Lord Kunduracı, oğlu Ercan Kaya’yı planlayarak ve defalarca göğüs ile karın kısmından bıçaklayarak öldürmekle itham edildi ve mahkemede ilk kez konuştu

banner87
Oğlunu öldürdüğünü kabul etmedi
banner90
banner99

AKIL SAĞLIĞI OLMADIĞI SAVUNMASI DEVAM EDİYOR… Bilgi Lord, dün sabah Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde, “26 ile 27 Mayıs 2018 tarihleri arasında eşi Ercan Kunduracı’nın Facebook’ta paylaştığı aile fotoğrafında kendisi ve oğlu Ercan Kunduracı’nın olmadığı gerekçesiyle oğlunu göğüs ve karın kısmından birçok kez bıçak sokup taammüden öldürmekle” itham edildi. Mahkemede ilk kez konuşan Bilge Lord, “Hayır, kabul etmiyorum” yanıtını verdi. Yüksek Mahkeme’nin Bilge Lord’un avukatı akıl sağlığının yerinde olduğuna ilişkin kararlarına rağmen “öldürdüğünü kabul ediyor ama akıl sağlığı yerinde değil” savunmasına devam ediyor.

Emine UYSAL ÇALUDA

Gönyeli’de, iki yıl önce, 7 yaşındaki oğlunu bıçaklayarak öldüren 36 yaşındaki Bilge Lord Kunduracı, oğlunu planlayarak ve defalarca göğüs ile karın kısmından bıçaklayarak öldürmekle itham edildi.

Bilgi Lord, dün sabah Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde, “26 ile 27 Mayıs 2018 tarihleri arasında eşi Ercan Kunduracı’nın sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta paylaştığı aile fotoğrafında kendisi ve oğlu Ercan Kunduracı’nın olmadığı gerekçesiyle oğlunu göğüs ve karın kısmından birçok kez bıçak sokup taammüden öldürmekle” itham edildi.

Mahkemede ilk kez konuşan Bilge Lord, “Hayır, kabul etmiyorum” yanıtını verdi.

Ağır Ceza Mahkemesi’nin ithamı anlama yetisi ve ehliyetinin tam olduğuna ilişkin karara karşı dosyaladığı istinaf reddedilmişti.

Yargıtay Ceza, Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nin, müdafaanın, sanığın ithamı anlayabilecek yetiye haiz olmadığı yönündeki müracaatı reddettiği kararı bozmamıştı.

Yargıtay Ceza, Bilge Lord Kunduracı’nın akıl hastası olduğuna ilişkin istinaf talebini reddetmişti.

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Kıdemli Savcı Egemen Metay ve savunma adına Avukat Mehmet Kaptan Bensen hazır bulundu.

Dava, duruşma olarak 29 Ocak’a ertelendi.

Olay nasıl olmuştu?

Gönyeli’de sakin zanlı Bilge Lord Kunduracı, ayrılma aşamasında olduğu eşi Ercan Kunduracı’nın, 25 Mayıs 2018 tarihinde, sosyal medya hesabındaki bir paylaşımına sinirlenerek, kendisiyle yaşayan oğlu Ercan Kaya Kunduracı’yı öldürmeye karar vermiş ve 7 yaşındaki oğlunu iki gün ardı ardına bıçaklayarak öldürmüştü.

Anne Kunduracı, 26 Mayıs Cumartesi günü akşam saatlerinde, oğlu Ercan’ı, yatağında uyuduğu sırada, evde bulunan bir bıçakla yaraladığını, ancak, fiili gerçekleştiremediğini ve ertesi gün sabah 08.00’de, oğlunu, yine aynı bıçakla göğüs ve karın boşluğundan defalarca bıçaklayıp öldürdüğünü itiraf etmişti.

7 yaşındaki Ercan Kaya Kunduracı’nın üzerinde, göğüs ve karın kısmında 4’ü öldürücü, 19 adet bıçak yarası, 12’si ise yüzeysel kesi olup toplam 31 bıçak darbesi tespit edilmişti. Polis, çocuğun avuç içlerinde olay anında annesine direndiğini gösteren 4 kesi olduğuna vurgu yapmış ve çocuğun vücudunda darp izi olmadığını mahkemeye aktarmıştı. Zanlı Bilge Lord Kunduracı, ilk tutuklandığı an polise ifade vermişti. 7 yaşındaki Ercan Kunduracı’ya otopsi yapılmış ve ölüm sebebinin ise delici ve kesici alet yarasına bağlı olarak gelişen iç ve dış kanama olduğu tespit edilmişti. Torununu yatağında kanlar içinde bulan dede Tahir Lord da kalp krizi geçirerek, yaşamını yitirmişti.

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2020, 09:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108