banner6

Öğrenci değil suç makineleri

banner37

‘Bıçak’, ‘kemer’, ‘zincir’ ve ‘demir çubukla’ iki grup arasında çıkan kavgaya karışan günler süren tahkikatın ardından, teminatla serbest bırakılan zanlılar Osed Alkhatib ve Safian Fatahalla 4 gün sonra 20 gram uyuşturucuyla yakalandı

Öğrenci değil suç makineleri
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Başkent Lefkoşa’da 3 Aralık’ta ‘bıçak’, ‘kemer’, ‘zincir’ ve ‘demir çubukla’ iki grup arasında çıkan kavgaya karışan ve polisin 7 gün tahkikat yapmasına neden olup, teminatla serbest bırakılan zanlılar Osed Alkhatib ve Safian Fatahalla 4 gün sonra 20 gram uyuşturucuyla yakalandı.

Ülkemizde üniversite eğitimi alan Osed Alkhatip, geçtiğimiz aylarda uyuşturucu etkisi altında kaza yapmış ve yine teminatla serbest bırakılmıştı.

Narkotik ekiplerinin alınan ihbar üzerine gerçekleştirdiği operasyonda iki zanlı toplam 20 gram Hintkeneviri olduğuna inanılan uyuşturucu maddeyle yakalandı.

“Kanunsuz uyuşturucu madde alma, verme ve tasarrufu” suçlamalarıyla tutuklanan zanlılar Osed Alkhatib ve Safian Fatahalla dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

banner134

Yargıç Hazal Hacımulla’nın huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ayfer Şefik Tekinay, tanık olarak Polis Genel Müdürlüğü Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Birimi’nde görev alan polis memuru Kaan Kurtbir’i dinletti.

Cebinde de, evinde de uyuşturucular bulundu

Mahkemede yeminli şahadet veren Kurtbir, 14 Aralık’ta narkotik ekibinin aldığı ihbar üzerine zanlı Osed Alkhatib’in tasarrufunda uyuşturucu madde olduğunun tespit edildiğini kaydetti.

Polis memuru Kaan Kurtbir, saat 17.30’da zanlı Osed Alkhatib’in Hamitköy’deki ikametgahına gidildiğini ve apartmanın önünde tespit edilen zanlının üzerinde yapılan aramada, sağ ön cebinde 5 ayrı foil kağıda sarılı yaklaşık 3 gram ağırlığında Hintkeneviri olduğuna inanılan uyuşturucu maddeler ve içinde uyuşturucu madde olduğuna inanılan tütünle karışık sarma sigara bulunarak emare alındığına dikkat çekti.

Kurtbir, zanlının evinde 17.40 ile 18.10 saatleri arasında bir polis ekibi tarafından mahkeme emriyle yapılan aramada salon bölümünde metal tepsi içerisinde 300 miligram ve beyaz renk poşet içerisinde 200 miligram ağırlığında Hintkeneviri olduğuna inanılan uyuşturucu madde bulunarak, emare alındığına vurgu yaptı.

Safian’dan 550 TL’ye aldığını itiraf etti

Polis memuru Kaan Kurtbir, zanlı Osed Alkhatib’in gönüllü ifade verip, konu maddeleri ayni gün zanlı Safian Fatahalla’dan 550 TL karşılığında aldığını itiraf ettiğini kaydetti.

Kurtbir, zanlı Osed Alkhatib’in gösterimiyle, zanlı Safian Fatahalla’nın bir caddede tespit edildiğini ve üzerinde yapılan aramada pantolonunun ön cebinde foil kağıda sarılı 500 miligram, kot ceketinin cebinde ise 14 ayrı foil kağıda sarılı yaklaşık 15 gram ağırlığında Hintkeneviri olduğuna inanılan uyuşturucu madde bulunarak, emare alındığına dikkat çekti.

Tahkikat için zamana ihtiyaç olduğuna, aranan bir kişi ve kayıp olduğuna inanılan emareler olduğuna değinen Kurtbir, zanlıların üç gün tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Hazal Hacımulla, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Kanunsuz topluluk ve kavgadan da yargılanacaklar

   Ülkemize üniversite eğitimi almaya gelen ve iki grup olarak kavgaya karışan 7 gençten ikisi olan zanlılar Osed Alkhatib ve Safian Fatahalla, ayrıca “Kanunsuz topluluk”, “Kanunsuz bıçak taşıma”, “Kavga”, “Rahatsızlık” ve “Tecavüzi alet taşıma” suçlamalarıyla da yargılanacak.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104