Öğrenci kaydı yok ama belgesi var

banner37

Polis, Lefkoşa’da, ülkede ne amaç için bulunduğunu henüz saptayamadığı bir kaçak daha yakaladı

banner87
Öğrenci kaydı yok ama belgesi var
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Polis Genel Müdürlüğü’nün, ülkemizde kaçak kalanlara yönelik denetimleri devam ediyor.

“KKTC’de ikamet izinsiz bulunmak” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Mohammad Wazed Ali Mıah dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Kıdemli Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına savcı Ali Hidayet,  Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Havva Yorgancı’yı tanık olarak dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Yorgancı, 6 Ağustos’ta saat 18.30 raddelerinde Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği içerisinde başka bir mesele ile ilgili olarak soruşturma maksatlı bulunan Mohammad Wazed Ali Mıah’ın yapılan pasaport ve Muhaceret giriş-çıkışlarından yapılan kontrolde; 01.10.2018 tarihinden itibaren çıkış yapmayarak KKTC’de ikamet izinsiz olduğunun tespit edildiğini kaydetti.

   Polis memuru Havva Yorgancı, zanlının Bangladeş uyruklu olup KKTC’de herhangi bir yasal statüsü bulunmadığını mahkemeye aktardı.

   Yorgancı, zanlının üzerinde yapılan aramada bir üniversiteye ait öğrenci kimlik kartı tespit edildiğini ancak yapılan muhaceret soruşturmasında ise herhangi bir okulda kaydı olmadığının tespit edildiğine vurgu yaptı.  

   Yorgancı, zanlının ilgili üniversite ile bir bağlantısının olup olmadığının araştırılıp, konu ile ilgili ifade temin edilmesi gerektiğine dikkat çekip, tahkikatın salimen yürütebilmesi için iki gün süre ile tutuklu kalmasını talep etti.

   Kıdemli Yargıç Cenkay İnan, tahkikatın salimen yürütebilmesi için zanlının iki gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108