banner6

Öğrenci kayıt süresi dolduğu için cezaevine gitti

banner37

Haspolat’ta gerçekleştirilen operasyonda ele geçirilen 14 paketteki 50 gram uyuşturucu maddeyle bağlantılı olarak tutuklanan üç kişiden ikisi teminatla serbest bırakılırken, biri cezaevine gönderildi

Öğrenci kayıt süresi dolduğu için cezaevine gitti
banner151

Mustafa ÖZYAĞCI

Haspolat’ta gerçekleştirilen operasyonda ele geçirilen 14 paketteki 50 gram uyuşturucu maddeyle bağlantılı olarak tutuklanan üç kişiden ikisi teminatla serbest bırakılırken, öğrenci kayıt süresi dolan diğer zanlı ise yargılanıncaya kadar cezaevine gönderildi.

“Kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan zanlılar Amjet Omar Amin, Aliyu Abubakar ve Abdulrahman Al Mustapha Bello dün teminata bağlanılmak üzere Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Kıdemli Yargıç Hazar Hacımulla’nın huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı İlhan Damdelen, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Ozan Özder’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Özder, 23 Kasım’da, saat 20.15’te, Haspolat’ta, narkotik ekibi tarafından yapılan operasyonda, zanlı Amjet Omar Amin’in tasarrufunda, 14 ayrı kağıda sarılı 50 gram ağırlığında hintkeneviri olduğuna inanılan uyuşturucu madde bulunarak emare alındığını anımsattı.

Her üç zanlının da polise gönüllü ifade vererek suçlarını kabul ettiğini belirten Özder, zanlı 1’in tasarrufundaki maddeyi aynı gün zanlı 2’den bin TL karşılığında aldığının belirlendiğini kaydetti.

Özder, zanlı Aliyu Abubakar’ın söz konusu maddeyi zanlı Abdulrahman Al Mustapha Bello’dan aldığının belirlendiğini söyledi.

Polis memuru Özder, zanlı iki Aliyu Abubakar’ın ülkede öğrencilik kayıt süresinin dolduğu, bunun için şu an hiçbir statüsü bulunmadığını belirterek, iki ayı geçmemek üzere Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesini talep etti.

Özder, diğer iki zanlı olan Amjet Omar Amin ve Abdulrahman Al Mustapha Bello’nun halen aktif öğrenci olduğunu, bunun için iki zanlının mahkemenin uygun göreceği bir teminatla serbest kalmasını talep etti.

Aranan bir şahıs olduğuna vurgu yapan Özder, tahkikatın tamamlandığını, Amjet Omar Amin’in 6 bin TL teminat ve Abdulrahman Al Mustapha Bello’nun ise 3 bin TL’lik teminatla serbest kalmasını talep etti.

Kıdemli Yargıç Hazal Hacımulla, tahkikatın tamamlandığını, zanlı Amjet Omar Amin ve Abdulrahman Al Mustapha Bello için istenilen teminatın uygun olduğunu belirterek, her iki zanlının tüm seyahat evrakları ile pasaportlarını polise teslim etmesini ve ayrıca iki günde bir polise giderek ispat-ı vücutta bulunmasına, diğer zanlı Aliyu Abubakar’ın ise 2 ayı geçmeyecek şekilde Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2017, 10:33
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110