Öğrenci zanlı, yargının kararını bekleyecek

banner37

Otomobiliyle dikkatsizce geri geri giderken, o esnada yaya olarak yolun karşısına geçmeye çalışan Ahmet Gez’e çarparak yaralanmasına sebep olan Hüsnü Mert Özdemir, polis tarafından tutuklandı

Öğrenci zanlı, yargının kararını bekleyecek
banner99

Elmas TOKAY

banner134
Ercan Havalimanı’nda önceki akşam, 21 yaşındaki Hüsnü Mert Özdemir, kullandığı 27 LB 900 plakalı otomobiliyle dikkatsizce geri geri giderken, o esnada yaya olarak yolun karşısına geçmeye çalışan Ahmet Gez’e çarptı. Çarpma sonucu sol dizinde kırıklar oluşan Gez, Lefkoşa Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak yapılan ilkyardım tedavisine müteakip sol diz kemiğinde kırık teşhisiyle ortopedi servisinde müşahede altına alındı. Otomobil sürücüsü ise polis tarafından tutuklanarak dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ ne çıkarıldı.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar’ın huzurunda görüşülen davada, iddia makamı, Demirhan Polis Karakolu’nda görevli polis memuru Ömer Can’ı tanık olarak dinletti. Can, çarpma sonucu yaralanan Ahmet Gez’in hayati tehlikesini atlattığını kaydetti. Can,  zanlı Hüsnü Mert Özdemir’in ise ülkede öğrenci statüsünde bulunduğunu ve ilerde yargılanmada hazır olabileceği uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Sunulan şahadeti dikkate alan Kıdemli Yargıç Tacan Reynar da zanlının, yurt dışına çıkışının yasaklanmasına ve ayda bir gün en yakın polis karakoluna ispat-ı vücut yapmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2016, 08:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75