Öğrencinin hayati tehlikesi var

banner37

Gazimağusa’da NKL önündeki yaya geçidinde yolu karşıdan karşıya geçen bir öğrenciye otobüsüyle çarpan Ferdi Özoğlu, mahkemeye çıkartılarak aleyhine 1 gün tutukluluk emri alındı

Öğrencinin hayati tehlikesi var
banner90
banner8

Sedef BOŞNAK

TAHKİKATIN SEYRİ DEĞİŞEBİLİR... Başından ve vücudunun birçok yerinden yara alan Dilay Gamalı’nın hayati tehlikesinin var olduğunu belirten tanık polis, Dilay Gamalı’nın sağlık durumunun tahkikata yön vereceğini söyledi. Beyin kanaması geçiren 15 yaşındaki öğrencinin kafatasında da çatlak bulunduğu belirtildi

Gazimağusa’da, Namık Kemal Lisesi önünde, yaya geçidinde, yolun solundan sağına yaya olarak geçmeye çalışan 15 yaşındaki Dilay Gamalı isimli öğrenciye, kullandığı otobüsle çarpan Ferdi Özoğlu, mahkemeye çıkartıldı.

Mahkemenin Ceza Davaları Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeler huzuruna çıkartılan Ferdi Özoğlu aleyhine mahkemeden 1 gün tutukluluk emri temin eden polis, başından ve vücudunun birçok yerinden yara alan Dilay Gamalı’nın hayati tehlikesinin olduğuna dikkat çekti.

Küçük kızın şuurunun gidip geldiğini kaydeden tanık polis, Gamalı’nın sağlık durumunun tahkikata yön vereceğini kaydetti.

Dünkü tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Fırat Kızıltunçlar, meseleyle ilgili olguları aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Salih Demirci’yi yeminli şahadete çağırdı.

banner134
Tanık polis Salih Demirci, zanlının, “ dikkatsiz sürüş”, “ tehlikeli sürüş” ve “50 km’yi aşkın süratle araç kullanma” ve “yaya geçidinde yayalara öncelik hakkı vermeme” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

Salih Demirci, zanlının, 9 Aralık 2020’de, saat 07.35 sıralarında, Gazimağusa Polatpaşa Bulvarı üzerinde, Dörtyol’da sakin 35 yaşındaki Ferdi Özoğul, yönetimindeki TJC 190 plakalı otobüs ile 50 km’yi aşkın bir süratle, güneyden kuzeye doğru dikkatsiz bir şekilde seyrettiği esnada, NKL önlerinde bulunan yaya geçidine geldiğinde, gidişine göre yaya geçidinden yolun solundan sağına doğru yaya olarak geçmeye çalışan Dilay Gamalı’ya aracının sol ön kısmıyla çarpıp durduğunu söyledi.

Zanlının ayni gün tutuklandığını kaydeden tanık polis, Dilay Gamalı’nın, kaldırıldığı Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde kafatasında çatlak ve beyin kanaması teşhisiyle, Nöroloji Servisi’nde müşahede altına alındığını anlattı.

Dilay Gamalı’nın hayati tehlikesinin bulunduğunu kaydeden tanık polis, Gamalı’nın sağlık durumunun tahkikatın seyrine yön vereceğini kaydetti.

Tanık polis, gönüllü ifade veren zanlı aleyhine yürüttüğü soruşturmasını tamamlayabilmek için mahkemeden süre istedi.

Bahse konu aracın muayenesini yaptıracağını kaydeden tanık polis, görgü tanıklarından ifade alacağını da sözlerine ekledi.

Mahkeme de zanlı hakkında 1 gün tutukluluk emri verdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatih ÇEVİK
Fatih ÇEVİK - 2 ay Önce

insan hayatı kolay olmamalı.Yayalara yol vermeyecek ve saygılı olmayacaksa araçlarına bınenler bu iş böyle olmaz olmayacak.

SIRADAKİ HABER

banner75