Öğretmen, kamudan ihraç edildi

banner37

Kız öğrencisiyle cinsel ilişkiye girdiği iddiasıyla açığa alınan beden eğitimi öğretmeni H. G., kamu görevinden atıldı

Öğretmen, kamudan ihraç edildi
banner90
banner8

KHK KARARINI VERDİ… Lefkoşa Türk Lisesi’nde (LTL), 17 yaşındaki kız öğrencisiyle cinsel ilişkiye girdiği ve bu anları cep telefonuna kaydettiği iddiasıyla açığa alınan H.G., isimli beden eğitimi öğretmeni kamu görevinden atıldı. Kamu Hizmeti Komisyonu, 2020-2021 Eğitim Yılı başlamadan, yargılamayı tamamladı ve öğrencisiyle cinsel ilişkiye girdiğini kabul eden H.G.’yi kamu görevinden attı.

banner134
 

SAVCILIK CEZA DAVASI AÇMAK İÇİN HAZIRLIK YAPIYOR… KKTC Başsavcılığı, H.G.’nin aleyhinde ceza davası açmaya hazırlanıyor. H.G.’nin önümüzdeki süreçte teminat duruşmasına çıkarılması bekleniyor. KKTC Başsavcılığı’na iletilen dava dosyasında çok önemli deliller olduğu bilgisine ulaşıldı. 

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa Türk Lisesi’nde (LTL), 17 yaşındaki kız öğrencisiyle cinsel ilişkiye girdiği, grup sekse yönlendirdiği ve bu anları cep telefonuna kaydettiği iddiasıyla açığa alınan H.G., isimli beden eğitimi öğretmeni kamu görevinden atıldı.

   Kamu Hizmeti Komisyonu’nda (KHK) KKTC Başsavcılığı’nın davayla yetkili kıldığı savcıyla yürütülen soruşturmada karar verildi.  

   Polisin titizlikle hazırladığı ve KKTC Başsavcılığı’na iletilen dava dosyasında çok önemli deliller olduğu bilgisine ulaşıldı. 

Mahkeme süreci başlayacak

   Kamu Hizmeti Komisyonu’nun H.G., isimli öğretmenle ilgili aldığı kararın ardından, dava dosyasının mahkemeye taşınması bekleniyor.  

   Teminata çıkarılması beklenen öğretmenin tutuklu veya tutuksuz yargılanmasına mahkeme karar verecek 

İki öğretmen açığa alınmıştı

   Lefkoşa Türk Lisesi’nde (LTL), 17 yaşındaki kız öğrencisiyle okulun tuvaletlerinde cinsel ilişkiye girdiği, grup sekse yönlendirdiği ve bu anları cep telefonuna kaydettiği iddiasıyla açığa alınan H.G., isimli beden eğitimi öğretmeninin ardından, okulun bilgisayar öğretmenlerinden S.M. de, ‘olaydan haberdar olduğu’ suçlamasıyla 3 aylığına görevinden uzaklaştırılmıştı.  

   Olayla bağlantılı bir öğretmenin daha görevden uzaklaştırılması kamuoyundaki infiali daha da derinleştirmişti.

   KTOEÖS’ün eski Başkanı Selma Eylem, “Bakanlık tarafından yapılan soruşturma sonucu bazı bulgu ve çok ciddi iddialar var” demiş ve iki öğretmenin de üç aylık açığa alınma sürecinin başladığını açıklamıştı.

   KTOEÖS, Disiplin Kurulu’nda görev yapan H.G.’yi bu görevden almıştı.

   LTL’de beden eğitimi öğretmenliği yapan H.G., 17 yaşındaki kız öğrencilerinden biriyle okulun tuvaletlerinde cinsel ilişkiye girdiği ve bu anları cep telefonuna kaydettiği iddiasıyla görevinden uzaklaştırılmıştı.

   Hakkında soruşturma başlatılan H.G., isimli erkek öğretmen ile kız öğrencinin ilişkilerinin bir süredir devam ettiği de iddialar arasında yer almıştı.

   İddialara göre, H. G., isimli beden eğitimi öğretmeni, cinsel ilişkiye girdiği 17 yaşındaki kız öğrencisinin görüntülerini cep telefonuna kaydetmekle kalmayıp, kıza para teklifinde bulunarak, başka kız öğrencileri de ikna edip, arkadaşlarıyla grup seks yapmayı teklif etmiş, açığa alınan ikinci öğretmenin de kız öğrenciyle paylaşılan tekliften haberi olduğu öne sürülmüştü.

   Olay, H.G.’nin cep telefonundaki görüntüleri bir başkasına göstermesiyle ortaya çıkmıştı.

   H.G., isimli öğretmenin cinsel içerikli görüntüyü bir başkasına izletmesiyle olay hem Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’na hem de polise yansımıştı.

   H.G., hakkında ‘Özel Hayatın Gizliliğine Aykırı Hareket Etmekten’ soruşturma başlatılmıştı.

   Öğretmenin elinde öğrencinin videolarının bulunduğu ve bu videoları başka şahıslara da gösterdiği, öğrenciye başka arkadaşlarını da ayarlaması karşılığında, para teklif edildiği ve cinsel istismar olayının bu şekilde patlak verdiği belirtilmişti.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75