banner6

Ogrı ve Onyemuwa 24 ay, Nnorom ise 30 ay ceza aldı

banner37

Tasarruflarında 41 gram Hintkeneviri bulunan ve uyuşturucu satışı yaptıkları belirlenen üç sanık hapis cezasına çarptırıldı

Ogrı ve Onyemuwa 24 ay,  Nnorom ise 30 ay ceza aldı
banner150 banner150 banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi, tasarruflarında 41 gram Hintkeneviri bulunan ve uyuşturucu satışı yaptıkları belirlenen Micheal Erıc Ogrı, Nnadozıe Emmanuel Onyemuwa ve Moses Onwubıko Nnorom’u aleyhlerindeki suçlardan hapis cezalarına çarptırdı. Ogrı ve Onyemuwa’yı 24’er ay hapislikle cezalandıran mahkeme, bu suçlara ilaveten 8 gram 705 gram uyuşturucuyu cezaevine sokmaya çalışan Nnorom’u ise 30 ay hapse mahkum etti.

Fadıl Aksun’un başkanlığında, Kıdemli Yargıç Şerife Katip ve Yargıç Murat Soytaç’tan oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin baktığı davanın dünkü karar oturumunda, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ergin Atıcı ve sanıkların avukatları hazır bulundu.
Kararı okuyan Soytaç, sanıkları, kendi ikrarı, sunulan olgu ve emareler ışığında, aleyhlerine getirilen davalardan suçlu bulup mahkum ettiklerini açıkladı.
Sanıkların işlediği uyuşturucu suçlarının ciddiyeti, vahameti ve yaygınlığına vurgu yapan Yargıç Soytaç, sanık Moses Onwubıko Nnorom’un ayrıca 8 gram 705 miligram ağırlığında uyuşturucu madde tasarrufu ile cezaevine uyuşturucu sokmaya çalışmaktan da itham edilmesini aleyhine değerlendirdiklerini kaydetti.

Sanıkların lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinen Soytaç, oybirliği ile sanık Micheal Erıc Ogrı ve Nnadozıe Emmanuel Onyemuwa’ya 24 ay, Moses Onwubıko Nnorom’a ise 30 ay hapis cezası verdiklerini açıkladı.

banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110