“Okul, öğrenci izni için beklememi söyledi”

banner37

Ülkede öğrenci olarak bulunan, ancak öğrenci izni biten zanlı Iyamah, dün yeniden Girne’de çıkarıldığı mahkemede, kendini savundu:

“Okul, öğrenci izni için beklememi söyledi”
banner90
banner8

Meyil AVCAN

Ülkede öğrenci olarak bulunan, ancak öğrenci izni 30 Eylül 2018 tarihinde dolan zanlı Okhai Steve Iyamah, dün sabah Girne’de ek tutukluluk duruşmasına çıkartılarak, aleyhinde 4 gün daha tutukluluk emri temin edildi.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen ek tutukluluk duruşmasında, Başsavcılık adına Savcı Mustafa Atakara, Girne Polis Müdürlüğü Adli Şube’de görevli polis memuru Yavuz Kol’u tanık olarak dinletti.

banner134
Yeminli şahadet veren Kol, zanlının “İkamet İzinsiz Kalmak” suçundan methaldar olduğunu belirterek, olayın olgularını mahkemeye aktardı.

Zanlı Iyamah’ın 30 Eylül 2018 tarihinden itibaren ülkede ikamet izinsiz olarak bulunduğunu kaydeden Kol, o tarihe kadar zanlının Girne Amerikan Üniversitesi’nde öğrenci izni bulunduğunu ifade etti.

Kol, zanlının geçtiğimiz perşembe günü Girne’de tespit edilerek mahkeme emri gereği tutuklandığını söyleyerek,  ihraç işlemlerinin henüz tamamlanmadığını belirtti ve zanlının 4 gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Mahkemede söz hakkı tanınan zanlı, okulun kendisine öğrenci iznini yenilemesi için Eylül 2019’a kadar beklemesini söylediğini ve kendisinin de öğrenci iznini bu yüzden yenilemediğini ifade etti.

Yargıç Meltem Dündar, zanlının ihraç edilebilmesi için gerekli çalışmaların devam ettiğini göz önünde bulundurarak, bu süreçte poliste 4 gün daha tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75