Okul taksitlerini ödeyemedi, kaçak oldu

banner37

Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görevli ekipler tarafından yapılan kontrollerde ikamet izinsiz bir kişi daha tutuklandı

banner87
Okul taksitlerini ödeyemedi, kaçak oldu
banner8

Serap ŞAHİN

Başkent Lefkoşa’da, kayıt dışı yaşama yönelik sürdürülen operasyonlar kapsamında bir kişinin daha ülkede kaçak yaşadığı tespit edildi.

“KKTC’de İkamet İzinsiz Bulunmak” suçundan tutuklanan Kenya uyruklu zanlı Victor Kipchırchir Limo, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak aleyhinde 3 günlük tutukluluk emri temin edildi.

Yargıç Özge Uğraşın’ın huzurunda görüşülen dünkü davada, İddia Makamı adına Savcı Fuat Emirtaneoğlu, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Hüseyin Bekiroğlu’nu tanık olarak dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Bekiroğlu, zanlının Lefkoşa’nın genelinde yapılan kontroller sırasında İkamet İzinsiz bulunarak tespit edildiğini söyledi.

Bekiroğlu, zanlının KKTC’ye 30.09.2016 yılında öğrenci olarak giriş yaptığını ancak daha sonra vizesini yenilemediğini belirterek 3 gün süreyle poliste tutuklu olarak kalmasını talep etti.

Mahkemeden söz hakkı alan zanlı Victor Kipchirchir Limo, okul taksitlerini ödeyemediği için bu duruma düştüğünü söyledi.

Yargıç Özge Uğraşın, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlının 3 gün süreyle poliste tutuklu olarak kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108