Olay çok yönlü soruşturuluyor

banner37

Narkotik, tarafından evinde yaklaşık bir buçuk gram uyuşturucu madde bulunan 25 yaşındaki Y.T. ile uyuşturucuyu konu gence sattığına inanılan 24 yaşındaki M.G.’nin tutukluluk süresi uzatıldı

banner87
Olay çok yönlü soruşturuluyor
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da evinde yapılan aramada yaklaşık bir buçuk gram uyuşturucu madde bulunan 25 yaşındaki Y.T. ile uyuşturucuyu konu gence sattığına inanılan 24 yaşındaki M.G.’nin, tutukluluk süresi 4 gün daha uzatıldı.

“Kanunsuz Uyuşturucu Madde (Senteteik Cannabinoid) Tasarrufu”  suçlamalarıyla tutuklanan iki zanlı dün yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen ek tutukluluk duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Fadıl Metin’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Metin, 27.11.2019 tarihinde saat 19.30 sıralarında Lefkoşa’da Y.T.’nin (E-25) üzerinde ve kalmakta olduğu ikametgahta Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan aramada; yaklaşık 1.5 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile içerisinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan ucu yanık sarma sigara bulunarak emare olarak alındığını yineledi.

Polis memuru Fadıl Metin, zanlının verdiği gönüllü ifadesinde konu maddeyi 100 TL karşılığında zanlı

M.G.’den (E-24) aldığını itiraf ettiğini belirtti.

Metin, tahkikatın çok yönlü devam ettiğine işaret ederek, zanlıların 4 gün tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların 4 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75