banner6

Olay çok yönlü soruşturuluyor

banner37

Vatandaşların ‘anayolda yürüyen şüpheli bir şahıs var’ ihbarıyla, kullanımındaki araçta 55 gram sentetik cannabinoid bulunan İsmail Demirkapı ile arkadaşı Engin Koç’un tutukluluğu uzatıldı.

Olay çok yönlü soruşturuluyor
banner99

Emine UYSAL

Lefkoşa-Demirhan anayolu üzerinde vatandaşların ‘anayolda yürüyen şüpheli bir şahıs var’ ihbarı üzerine bayramın birinci günü, kullanımındaki araçta 55 gram sentetik cannabinoid bulunarak tutuklanan İsmail Demirkapı ile arkadaşı Engin Koç’un tutukluluk süresi 6 gün daha uzatıldı.

“Kanunsuz uyuşturucu madde ithal ve tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan iki zanlı, aleyhlerine devam eden soruşturma kapsamında dün yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Rauf Kürşad’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Aysın Bilgin, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis çavuşu Erkan Karam’ı dinletti.
Mahkemede yeminli şahadet veren Karam, zanlının Lefkoşa-Demirhan Anayolu üzerinde 1 Eylül 2017

banner134

tarihinde saat 18.45 sıralarında zanlının MR 186 plakalı aracında bir adet ucu yanık, içerisinde sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde olduğuna inanılan sarma sigara ile naylon paket içerisinde 55 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde bulunarak emare olarak alındığını anımsattı.  
Polis çavuşu Erkan Karam, yürütülen soruşturma kapsamında zanlı İsmail Demirkapı’nın, zanlı Engin Koç ile birlikte aralarında anlaşıp, ortak para ile Güney Kıbrıs’ta bir şahısla irtibata geçip, maddeyi ithal ettiklerini ve bir kısmını birlikte içtiklerinin belirlendiğini kaydetti.

İki zanlının da gönüllü ifade vererek, meselenin aydınlanmasında polise yardımcı olduklarını belirten Karam, meseleyle ilgili aranan bir şahıs ve emareler olduğuna işaret ederek, her iki zanlının da 6 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.
Yargıç Rauf Kürşad, iki zanlının da 6 gün daha tutuklu kalmasına emir verdi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2017, 09:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104