Olay yerindeki sırları İdris Deniz çözecek!

banner37

Akile Nacisoy’un ölümüyle ilgili cinayet davasını görüşen Girne Ağır Ceza Mahkemesi, olay yerinde keşif yaptıktan sonra, Adli Tıp Uzmanı Dr. İdris Deniz’in yeniden tanık olarak çağrılmasına karar verdi

Olay yerindeki sırları İdris Deniz çözecek!

Ahmet VAMIK

Girne’de 30 Aralık 2016 tarihinde, kalmakta olduğu apartmanın 3. katındaki dairesinin balkonundan beton zemine düşerek hayatını kaybeden Akile Nacisoy’un şüpheli ölümüyle ilgili devam eden yargı sürecinde yeni bir gelişme yaşandı.

Annesinin ölümünden yaklaşık 8 ay sonra kızı T. A.’nın “Annemi babam aşağıya attı” şeklindeki itirafı sonrası, eşi Akile Nacisoy’u evinin balkonundan itip öldürmekle suçlanan Yaşar Akdoğan’ın Girne Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki yargılanma süreci devam ediyor.

Davanın dünkü oturumunda, iddia makamı ve savunmanın henüz hitaba hazır olmaması nedeniyle dava ileri bir tarihe ertelenirken, mahkeme heyeti, görülen lüzum üzerine Doktor İdris Deniz’in mahkemeye yeniden tanık olarak çağrılması yönünde karar üretti.

Davayı yürüten Ağır Ceza Heyeti, 27 Kasım akşamı, olay mahalli olan Kali 2 Hasan Nevzat Apartmanı’nda gerçekleştirilen keşif sonrası, Adli Tıp Uzmanı Doktor İdris Deniz’in mahkemede yeniden tanık olarak dinlenmesi ve sorgulanmasına emir verdi.

İdris Deniz, yeniden dinlenecek

Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Fadıl Aksun, Kıdemli Yargıç Pınar Beyoğlu ve Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen duruşmada, Başsavcılık adına Kıdemli Savcı Erdinç Akyener ve savunma avukatı Boysan Boyra hazır bulundu.

Davayla ilgili bir ara karar üreten Girne Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin vermiş olduğu ara kararı açıklayan Başkan Fadıl Aksun, gerek iddia, gerekse müdafaa makamının olayın oluş şekliyle ilgili öne sürdükleri argümanların daha iyi değerlendirilebilmesi ve olay yerinin gözlemlenmesi sonrası olay yerindeki fiziki koşulların yeniden ele alınarak doğru ve adil bir karar üretilebilmesi adına Adli Tıp Uzmanı Dr. İdris Deniz’in tekrardan mahkemeye çağırılması gerektiğine karar verdiklerini açıkladı.

Aksun, müteveffanın düşüşe başlama pozisyonunu ile özellikle yüzünün düşmeye başladığı anda hangi yöne dönük olduğunun ve olaydan sonra tespit edildiği pozisyona nasıl ulaştığının açıklığa kavuşturulması gerektiğini vurguladı.

Girne Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Fadıl Aksun, düşüş anında müteveffanın düşüş açısı ile şeklini değiştirdiği öne sürülen çamaşır ipi gibi harici etkenlerin fiziki ve mekanik olarak bunu gerçekleştirebilme kabiliyetinin olup olmadığının da tespiti için Adli Tıp Uzmanı İdris Deniz’in tekrardan mahkemede tanık olarak dinlenilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen cinayet davası, Adli Tıp Uzmanı İdris Deniz’in mahkemede yeniden dinlenmesi için ileriki bir tarihe ertelendi.

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2018, 10:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER