banner6

Olay yerine gidişi kameralara takıldı

banner37

Gardiyan Muzaffer Kasaboğlu’nun eşi Evren Kasaboğlu’na ait aracı, yanıcı madde dökerek yakmakla suçlanan Orhan Şekerci aleyhine dört gün daha tutukluluk emri alındı

Olay yerine gidişi kameralara takıldı
banner151 banner143

Emine UYSAL

Lefkoşa’da geçtiğimiz gün saat 03.00’te Evren Kasaboğlu’na ait MV 202 plakalı salon aracın üzerine yanıcı madde dökülerek kundaklanmasıyla ilgili tutuklanan Orhan Şekerci’nin tutukluluğu dört gün daha uzatıldı.

Polis, Orhan Şekerci’nin olay mahalline geldiğine dair kamera görüntülerinin elde edildiğine ve Şekerci’yi suça bağlayan deliller elde ettiklerine vurgu yaptı.

Gardiyan olan Muzaffer Kasaboğlu ile eşi Evren Kasaboğlu, bir süreden beri damatları Orhan Şekerci tarafından tehdit edildikleri yönünde ifade verip, şikayetçi olmuş ve Şekerci aynı gün öğleden sonra yakalanarak göz altına alınmıştı.

Orhan Şekerci, dün ek tutukluluk talebiyle Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Aysın Bilgin, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru İbrahim Döşemeci’yi dinletti.

İbrahim Döşemeci, 1 Şubat’ta saat 03.00’te Şehit Doğan Ahmet Haşim Sokak’ta Evren Kasaboğlu’na ait MV 202 plakalı Hyundai İ10 marka salon araç üzerine yanıcı madde dökülerek ateşe verildiğini ve Mehmet Massenoğlu’na ait FT 691 plakalı aracın da arka kısmının yanarak hasar gördüğünü kaydetti.

Döşemeci, şöyle devam etti:

“Zanlı olay günü kullanmış olduğu JG 504 plakalı Peugeot 206 model gri renk araç ile saat 03.00’te Şehit Arif Mehmet Ali Sokak’tan gelerek, Şehit Ecvet Yusuf Caddesi’ne çıkıp, doğu istikametinden Galbur Restoran önündeki toprak yoldan olay mahalline gitti. Aracın yüzünü doğu istikametine doğru bir üst yola park edip, ışıklarını söndürdü ve 5 dakika sonra olay yerinden, aracın ışıklarını açmadan ayrıldığı görüntülerle tespit edildi. Zanlının, olay akşamı 18.00-19.00 raddelerinde kırıp attığını beyan ettiği cep telefonu ile aynı gece 01.30’a kadar telefon görüşmeleri yaptığı tespit edildi. Çevre şahadetiyle de zanlının telefonunun yanında olduğu tespit edildi. Aranmakta olan cep telefonunda olayı aydınlatacak bilgiler olduğu kanaatindeyim. Zanlı, telefon hattının numarasını da polise söylemedi. Bu telefon numarasında, tespit edilerek alınacak baz istasyonu ve görüşme dökümleri sonucunda yapılacak olan incelemeden sonra birçok ifade alınması gündeme gelecek. Zanlının aracı emare alındığında, zanlı 31 Ocak’ta Güzelyurt’tan Lefkoşa’ya gelirken, aracının evrakları olmadığından polise yakalanmamak için ön ve arka plakalarını söktüğünü beyan etti ancak yapılan soruşturmalarda aracının plakalarının olaydan bir saat öncesine kadar, araç üzerinde takılı olduğu tespit edildi. Zanlının aracında, sağ arka kısmındaki benzin deposu ve alt tampon üzerinde akaryakıt izine rastlandı ve izler emare alındı.”

Döşemeci: Zanlının tehdit mesajları var

Polis memuru İbrahim Döşemeci, zanlının 26 Ocak’ta sosyal paylaşım sitesi olan Facebook’ta bir buçuk aydır ayrı yaşadığı eşinin annesi olan müştekiyi hedef alan tehditkâr sözler paylaştığını kaydetti.

Döşemeci, “Zanlının polise numarasını söylemediği cep telefonu hattı tespit edildi. Görüşme ve baz istasyonu dökümlerinin temini için operatör şirketlere yazı yazıldı” dedi.

Tahkikatın çok yönlü devam ettiğine işaret eden Döşemeci, zanlının tahkikat amaçlı dört gün tutuklu kalmasını talep etti.

Zanlının avukatı Ali Hidayet, tutukluluk talebine itiraz etmedi.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, zanlının tahkikat amaçlı dört gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2017, 10:39
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104