Olaydan 9 ay sonra tutuklandı

banner37

Yenierenköy’de ev sahibi olan 58 yaşındaki Malcolm John Bird, evinde misafir olarak kalan 21 yaşındaki kadının istemi dışında vücudunu okşayarak cinsel saldırıda bulunmak ve banyodan çıkan kadının çıplak fotoğraflarını çekmekle suçlanıyor.

Olaydan 9 ay sonra tutuklandı
banner8

Ahmet İLKTAÇ

İskele kazasına bağlı Yenierenköy’de 2016 yılı Eylül ayı içerisinde 21 yaşındaki G.İ’nin vücudunun muhtelif yerlerini okşayarak cinsel saldırıda bulunduğu ve yine genç kadının banyodan çıktıktan sonra çıplak fotoğrafını çektiği iddia edilen 58 yaşındaki İngiliz vatandaşı Malcolm John Bird tutuklanıp mahkemeye çıkarıldı.

Genç kadının, 2016 yılı Eylül ayında yaşanan olaylarla ilgili polise şikâyetini 8 Şubat 2017 tarihinde yaptığı, zanlının da bu tarihte yurt dışında olması nedeniyle tutuklanamadığı, ancak önceki gün Ercan Havalimanı’ndan ülkeye giriş yaptığı sırada tespit edilip tutuklandığı bildirildi.

Teminat maksatlı mahkeme huzuruna çıkarılan zanlı, gerekli teminat şartlarını yerine getirerek yargılanacağı güne kadar serbest kaldı.

İskele Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Umut İnan huzurunda görüşülen teminat duruşmasında İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Ahmet Özlemler, Ziyamet Polis Karakolu’nda görevli polis memuru Murat Ergün’ü tanık olarak dinletti.

Tanık polis Murat Ergün, zanlının “ Cinsel saldırı” ve “Özel hayatın gizliliğine aykırı harekette bulunma” suçları ile ilgili mahkeme huzuruna çıkarıldığını söyledi.

Murat Ergün, 15 Eylül 2016 ve 20 Eylül 2016 tarihleri arasında zanlı Yenierenköy’de bulunan kendisine ait ikametgâh içerisinde, aynı ikametgâhta misafir olarak bulunan G.İ’nin izni dışında vücudunun muhtelif yerlerini okşamak suretiyle cinsel saldırıda bulunduğunu kaydetti.

banner134
Tanık polis, zanlının yine aynı tarihler arasında, müşteki G.İ’nin banyodan çıktıktan sonraki çıplak vaziyetteki halini de fotoğraf çekerek telefonunda kayıt altına alarak özel hayatın gizliliğine aykırı harekette bulunduğunu bildirdi.

Mesele ile ilgili müştekinin 8 Şubat 2017 tarihinde polise gelerek şikâyette bulunduğunu anlatan Ergün, aynı gün yaptıkları tahkikat sonucunda zanlının 23 Eylül 2016 tarihinde Ercan Havalimanı’ndan çıkış yaptığını tespit ettiklerini ifade etti.

Tahkikat memuru, bunun üzerine zanlı aleyhine derdest emri temin ettiklerini dile getirdi.

Zanlının 8 Haziran 2017 tarihinde yurt dışından KKTC’ye yeniden gelmesi üzerine Ercan Havalimanı’nda tespit edilerek tutuklandığını söyleyen polis memuru, zanlının üzerinde yapılan aramada cep telefonunun tespit edildiğini ve telefonun incelemeye gönderildiğini kaydetti.

Soruşturmalarının bu aşamada tamamlandığını ifade eden Murat Ergün, mahkemeden zanlının uygun bir teminatla serbest kalmasını talep etti.

Savcı Ahmet Özlemler’in sorularını yanıtlayan polis memuru Murat Ergün, zanlının 2003 yılında KKTC’de bir ev satın aldığını ve 2010 yılına kadar ara ara gelip kaldığını söyledi.

Yargıç Umut İnan, zanlının pasaport ve seyahat belgelerine el konularak KKTC dışına çıkışına yasak getirdi. Umut İnan, zanlının 10 bin TL nakdi teminat yatırması ve 30 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imza etmesi karşılığında serbest bırakılmasını emretti. İnan, ayrıca zanlının haftada bir gün en yakın polis karakoluna giderek ispatı vücut etmesi direktifi verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2017, 12:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75