Olayın tahkikatı 6 gün daha sürecek

banner37

Çalıştığı işyerinden, buzdolabından tezgaha, kıymadan bulgulara, undan köfteye kadar birçok malzeme çaldığı gerekçesiyle tutuklanan Cuma Kartal’ın tutukluluk süresi uzatıldı

Olayın tahkikatı 6 gün daha sürecek
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Haspolat’da faaliyet gösteren bir iş yerinde çalışan ve işyerinden malzeme çaldığı gerekçesiyle tutuklanan Cuma Kartal’ın tutukluluk süresi 6 gün daha uzatıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Volkan Kayabaş, Demirhan Polis Karakolu’nda görevli polis memuru Yücel Kuşçuoğlu’nu dinletti.

Mahkemede meseleyle ilgili yeminli şahadet veren Kuşçoğlu, zanlı Cuma Kartal’ın Ekim-Kasım 2019 tarihleri arasında müstahdemi olduğu Limon Mutfak isimli iş yerinden, farklı tarihlerde malzeme çaldığını belirtti.

Kuşçuoğlu, Limon Mutfak isimli iş yerinde muhafaza edilen 1 adet derin dondurucu buzdolabı, 1 adet çelik tezgâh ve muhtelif miktarlarda dana kıyması, 1 çuval açık un, toplam 50 kiloluk bulgur, dana eti, içli köfte malzemesi ve 900 adet küçük içli köfteyi hazırlayıp mal sahibinden izinsiz olarak mutfak dışarısına çıkartıp çaldığı gerekçesi ile tutuklandığını mahkemeye aktardı.

Meseleyle ilgili olarak başlatılan soruşturmanın devam ettiğini, alınması gereken ifadeler ve incelenmesi gereken kamera görüntüleri olduğunu belirten Kuşçuoğlu, zanlının 6 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, zanlının soruşturma maksatlı 6 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2019, 10:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75