Olaylar ne ara bu raddeye geldi?

banner37

Başkasının kimliğiyle yurtdışına çıkış yapmak isterken yakalanan Çinli Jun Tua Liu’nin, kendisine ait pasaportla da bir başkasının 3 Mayıs’ta yurt dışına çıktığı tespit edildi. Mahkemeye çıkarılan Liu, hiçbir bilgisinin olmadığını savundu

banner87
Olaylar ne ara bu raddeye geldi?
banner90
banner8

Meyil AVCAN

   Lefkoşa’daki bir sınır kapısından yurt dışına çıkış yapmak isterken kullandığı kimlik kartının bir başkasına ait olduğu anlaşılan ve kendi pasaportuyla da başka birisinin daha önceden yurt dışına çıkış yaptığı tespit edilen Çin uyruklu Jun Tua Liu isimli zanlı, dün tutukluluk talebiyle çıkarıldığı mahkemede olanlardan hiçbir bilgisinin olmadığını savundu ve “Olaylar ne ara bu raddeye geldi? Çok şaşkınım” dedi.  

   Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında Savcı Yardımcısı Senem Palabıyık, Girne Polis Müdürlüğü Adli Şube’de görevli polis memuru Mustafa Özmüezzin’i tanık olarak dinletti.

   Polis memuru Özmüezzin, zanlı Jun Tua Liu’nun “KKTC’den Kanunsuz Çıkış Yapmak”, “Başkasının Kimliğine Bürünmek” ve “Sahte Davranışla Kayıt Temini” suçlarından methaldar olduğunu belirterek, zanlının Çin uyruklu olduğunu kaydetti.

   Zanlının önceki gün Lefkoşa’da ülkeden çıkış yapmak istediği sırada kullandığı kimlik kartının sahte olduğunun anlaşıldığını, yapılan sorgulamada zanlının kendisine ait pasaportla kimliği henüz tespit edilemeyen bir kişinin 3 Mayıs’ta Girne Turizm Limanı’ndan çıkış yaptığının belirlendiğini anlatan Özmüezzin, meselenin çok yeni olduğunu belirterek tahkikatın selameti açısından zanlının 2 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

   Mahkemede söz hakkı tanınan zanlı Jun Tua Liu, olayla ilgili hiçbir bilgisinin olmadığını ve olayların hangi ara bu raddeye geldiği konusunda şaşkın olduğunu söyleyerek, aleyhindeki suçlamaları kabul etmedi.

   Yargıç Meltem Dündar, zanlının “Ülkeden Kanunsuz Çıkış”, “Başkasının Kimliğine Bürünme” ve “Sahte Davranışla Kayıt Temini” suçlarına iştirak ettiğini belirterek, talep doğrultusunda zanlının poliste 2 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75