banner6

“Öldüreceğim, tecavüz edeceğim, hayatını mahvedeceğim”

banner37

Kız arkadaşını “kıskandığı” gerekçesiyle tehdit eden zanlı M.Ç., tutuklandı

“Öldüreceğim, tecavüz edeceğim, hayatını mahvedeceğim”
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Kız arkadaşını “kıskandığı” gerekçesiyle çıplak görüntülerini ailesine göstermek ve öldürmekle tehdit eden zanlı M.Ç., tutuklandı.

“Şiddet Tehdidi”, “Cinsel Taciz” ve “Telefonda Tacizlik" suçlamalarıyla tutuklanan zanlı dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve aleyhine 3 gün tutukluluk emri alındı.

Yargıç Aysu Alakan’ın huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına savcı Fuat Emirtaneoğlu, tanık olarak Güzelyurt Polis Müdürlüğü Adli Şube’de görev yapan polis memuru Algı Koşucu’yu dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Koşucu, zanlı M.Ç.’nin 24.10.2021 tarihinde yurtdışında bulunduğu bir sırada kullanımda bulundurduğu telefon hattından; daha önceden kıskançlık yüzünden tartıştığı kız arkadaşı M.K.’yi telefonla arayarak adı edilene karşı şiddet tehdidi, cinsel taciz ve telefonda taciz suçlarını işlediğini belirtti.

Koşucu, zanlının, müştekiye hitaben, “Seni artık yaşatmam, sen görürsün. Senin evine gidip, elimdeki fotoğrafları ailene göstereceğim. Okuldan kaydını sildireceksin. Benimle Elazığ’a geleceksin. Gelmezsen oraya gelip sana tecavüz edeceğim. Benimle zorla evleneceksin ve senin hayatını mahvedeceğim. Benden her gün dayak yiyeceksin. Bana her gün hizmet edeceksin. Hiçbir yere çıkamayacaksın. Bunları kabul etmezsen, ailene gider her şeyi anlatır ve gösteririm. Açık kıyafetlerini çöpe atacaksın. Sonrasında da alıp giyersen seni daha da kötü yaparım. Bana her dakika cevap vereceksin” ifadelerini kullandığını mahkemeye aktardı.

Polis memuru Algı Koşucu, 25.10.2021 tarihinde Güzelyurt Adli Şubeye gelen müştekinin, ifade verip, zanlıdan şikayetçi olduğunu anlattı.

Koşucu, aynı gün Güzelyurt Muhaceret Şubesi’nden yapılan araştırmada zanlının yurt dışında olduğunun tespit edildiğini ve aleyhinde derdest emri temin edildiğini kaydetti.

Koşucu, 27.10.2021 tarihinde zanlının KKTC'ye giriş yaptığı bilgisinin alınması üzerine zanlının polis tarafından Girne'de tespit edilerek derdest emri ışığında tutuklandığını söyledi.

Cep telefonunda çıplak video fotoğrafları bulundu

banner134

Polis memuru Algı Koşucu, ayrıca zanlının tasarrufunda bulunan cep telefonunda yüzeysel olarak yapılan incelemede müştekiye ait birçok cinsel içerikli video ve fotoğrafın tespit edildiğini mahkemeye aktardı.

Koşucu, zanlının cep telefonunun gerekli incelemenin yapılması için mahkeme emri ışığında emare olarak zapt edildiğini söyledi.

Koşucu, zanlının 28.10.2021 tarihinde mahkeme huzuruna çıkarılarak aleyhine üç gün tutukluluk emri temin edildiğini ancak mesele ile ilgili zanlının aleyhine başlatılan tahkikatın devam ettiğini kaydetti.

PGM-datadan gelecek olan netice ışığında, suçun nevinin değişme ihtimali olduğuna işaret eden Koşucu, zanlının aleyhindeki tahkikatı salimen yürütülebilmesi için üç gün tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Aysu Alakan, talebi onayladı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104