banner6

Öldürme planı yaptılar, 9’ar ay hapis cezası aldılar

banner37

Sevil İleri’nin, Durmuş Kaya ve Murat Gören’le birlikte, kendisiyle barışmak için psikolojik baskı yaptığı gerekçesiyle erkek arkadaşı S. A.’yı öldürme planı yapması hapis cezasıyla son buldu

Öldürme planı yaptılar,  9’ar ay hapis cezası aldılar
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da sakin Sevil İleri’nin, Durmuş Kaya’yla ve Murat Gören’le birlikte kendisiyle barışmak için psikolojik baskı yaptığı gerekçesiyle, erkek arkadaşı S. A.’yı öldürme planı yapması hapis cezasıyla son buldu.

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, sanıklar Sevil İleri, Durmuş Kaya ve Murat Gören’e 9’ar ay hapis cezası verdi.

Sevil İleri, kendisiyle barışmak için psikolojik baskı yapan eski erkek arkadaşı S. A.’yı korkutmaları için Durmuş Kaya ve Murat Gören ile anlaşıp, zehirleyerek öldürmeye karar vermişler ancak daha sonra vazgeçmişlerdi.

Üç sanık cinayet planı yaparken, durumu öğrenen S. A.’nın, Sevil İleri’nin anlaştığı kişilere ‘kendilerini polise ihbar edeceği’ şantajıyla para istemeye başlamasıyla olay polise yansımıştı.

S. A.’nın şantajlarından korkan Durmuş Kaya daha fazla dayanamayarak polise giderek teslim olmuş ve her şeyi itiraf etmişti.

Sevil İleri ve Durmuş Kaya’nın ardından tutuklanan Murat Gören de, ortadan kaldırılmak için 2 bin 500 TL para aldıktan sonra S. A.’nın arkadaşı olduğunu öğrenince herhangi bir girişimde bulunmadığını ve S. A.’ya dikkatli olması onu öldürmek istediklerini aktardığını itiraf etmişti.

Nüvit Gazi’nin başkanlığında, Kıdemli Yargıç Şerife Katip ve Yargıç Umut İnan’dan oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin baktığı davada Savcı Attila Enver Etkin ve sanıkların avukatları Fırat Merttürk ve Menteş Aziz hazır bulundu. Davanın kararını okuyan Katip, sanıkları aleyhlerine getirilen davalardan suçlu bulup mahkum ettiklerini açıkladı. Kıdemli Yargıç Şerife Katip, hayat ve sağlığa karşı olan suçlarda kamu yararı gereği işledikleri suçlarla orantılı caydırıcı suçlar verilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Katip, sanıkların, müşteki S. A.’yı öldürmek için anlaştıktan sonra vazgeçmelerini lehlerine değerlendirdiklerini kaydetti.

Sanıkların lehlerine aleyhlerine olan tüm hususlara değinen Katip, 9’ar ay hapis cezası verdiklerini açıkladı.

banner134

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88