Öldürmeye teşebbüs etti!

banner37

Gazimağusa’da, Gold Night Gece Kulübü’nde, konsomatris yüzünden aralarında çıkan tartışma sonucu, Deniz Balçık’ı 4 yerinden bıçaklayan Zeki Harmani tutuklandı

banner87
Öldürmeye teşebbüs etti!
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da, Gold Night Gece Kulübü isimli işyerinde, önceki gece, iki kişi arasında konsomatris yüzünden çıkan tartışma kanlı bitti.

Eğlenmek için müşteri olarak bulunduğu gece kulübünde, tartıştığı Deniz Balçık’ı, tasarrufundaki kanunsuz bıçakla, 4 yerinden bıçaklayan Zeki Harmani tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı.

Kaşı, gözü ve eli yara içinde mahkemeye getirilen Zeki Harmani aleyhine, mahkemeden, tahkikat amaçlı 2 gün tutukluluk emri alındı.

Katline teşebbüs edilen Deniz Balçık ise olayın ardından kaldırıldığı hastanede müşahede altına alındı. Sağ kasık, sol boyun ve karnının sağ ve sol kısımlarından ağır yara alan Deniz Balçık’ın hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtildi.

Zanlının yaralarıyla ilgili de soruşturma başlatan polis, olayı aydınlatmak için, kulüpten aldığı kamera görüntülerini inceleyip, tanık kişilerden ifade temin edecek.

Tahkikat yeni

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Yargıcı Umut İnan huzurunda gerçekleştirilen dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak, meselenin olgularını aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde göreli Müfettiş Muavini Eser Çelebi’yi tanık kürsüsüne çağırdı.

Müfettiş Muavini Eser Çelebi, zanlının, önceki gece, saat 22.30’da meydana gelen, “katle teşebbüs”, “ağır yaralama” ve “kanunsuz bıçak taşıma” suçlarından methaldar olduğunu söyledi ve meselenin olgularını mahkemeye aktardı.

Eser Çelebi, zanlının, eğlenmek için gittiği bahse konu gece kulübünde, tartışma yaşadığı Deniz Balçık’ı, tasarrufunda kanunsuz olarak bulundurduğu toplam uzunluğu 15 santim olan sivri uçlu bıçakla, sağ kasık, sol boyun ve karnının sağ ve sol kısımlarından olmak üzere toplam 4 kez bıçaklayarak katline teşebbüs ettiğini anlattı.

Çelebi, zanlının, dün sabah derdest emri gereği tutuklandığını dile getirdikten sonra, suç aletinin olay yerinde bulunarak emare alındığını anlattı ve hastanede müşahede altında tutulan müştekinin hayati tehlikesinin bulunmadığını belirtti.

Meselenin tahkikatına henüz yeni başladığını, alınması gereken ifadelerin, incelenmesi gereken kamera kayıtlarının bulunduğunu kaydeden Eser Çelebi, bıçağı taşıdığını kabul edip gönüllü ifade veren zanlı aleyhine mahkemeden 3 günlük tutukluluk emri talep etti.

Savcı Hasan Boşnak, talebi 2 günle sınırladı ve tanıktan, zanlının vücudundaki yaralarla ilgili izahat istedi.

Polis ise bu konuda da araştırma yapacağını beyan etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren yargıç, tahkikata etki etme olasılığı olan zanlının, 2 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 08:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108