Öldürüldü cesedi bagaja konuldu

banner37

Lefkoşa’da park edilmiş bir aracın bagajından battaniyeye sarılı, ayakları kemerle bağlanmış, kafasında kesici alet yaralanması tespit edilen çürümüş bir erkek cesedi çıktı

banner87
Öldürüldü cesedi bagaja konuldu
banner90
banner8

Mehmet KARA

Lefkoşa’da Okullar Yolu üzerinde, Şehit Hüseyin Ruso Ortaokulu yanında bulunan toprak alanda, dün öğlen saatlerinde park halindeki ML 819 plakalı aracın bagajında erkek cesedi bulundu.

Cesedin bir battaniyeye sarılı olduğu ve ayaklarının ise battaniyenin üzerinden kemerle bağlanmış halde bulunduğu öğrenildi.

İlk belirlemelere göre, maktulün kafasında kesici alet yaralanmasının tespit edilmesi, olayın vahşi bir cinayet olduğunu ortaya koydu.

Yapılan incelemelerde konu aracın 1 Temmuz günü Şehit Hüseyin Ruso Ortaokulu yanında bulunan toprak alana park edildiği öğrenildi.

Cesedin 1 Temmuz tarihinden beridir kayıp olan aracın sahibi Nijerya uyruklu 33 yaşındaki Obasanjo Adeola Owoyale’ye ait olduğu düşünülüyor.

Polis detaylı inceleme yaptı

Edinilen bilgiye göre olay, dün saat 13.15’te bölge sakinlerinin park halindeki ML 819 plakalı araçtan çevreye yayılan koku üzerine polise verdiği ihbarla ortaya çıktı.

İhbar üzerine çok sayıda polis ekibi, bölgeye sevk edildi.

Polis ekipleri, olayın yaşandığı bölgeye güvenlik şeridi çekerek önlem aldı.

Lefkoşa Polis Müdürü Ahmet Soyalan da olay yerine giderek yerinde inceleme yaptı.

Olay Yeri İnceleme Uzmanları, hiçbir detayı atlamamak için hem araçta hem de bölgede titiz bir inceleme yaptı.

Battaniyeye sarılı ve

kemerle bağlanmış

banner134
Aracın bagajının açılmasıyla kokunun nedeni anlaşıldı ve Afrika kökenli bir şahsın çürümüş haldeki cesedine ulaşıldı.

Söz konusu cesedin bir battaniyeye sarılı olduğu ve ayaklarının ise battaniyenin üzerinden kemerle bağlanmış halde olduğu öğrenildi.

İlk belirlemelere göre, maktulün kafasında kesici alet yaralanması olduğu tespit edilmesi olayın vahşi bir cinayet olduğunu ortaya koydu.

Çürümüş halde olan ceset, polisin incelemelerinin ardından Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Söz konusu şahsın kesin ölüm nedeni bugün yapılacak otopsinin ardından belli olacak.

Çok sayıda kredi kartı çıktı

Güvenilir kaynaklardan edinilen bilgiye göre, araç içerisinde farklı şahısların adına düzenlenmiş çok sayıda kredi kartı ile bazı banka dekontları bulundu.

Soruşturmasını büyük bir titizlikle sürdüren polis, araçtan çıkan emarelerle ilgili inceleme başlattı.

Araç 1 Temmuz’da bırakıldı

Yapılan incelemelerde konu aracın 1 Temmuz günü Şehit Hüseyin Ruso Ortaokulu yanında bulunan toprak alana park edildiği öğrenildi.

Bölgedeki güvenlik kameralarını da mercek altına alan polisin, soruşturması aralıksız devam ediyor.

Bütün oklar Owoyale’ye işaret ediyor

Öte yandan bagajda bulunan cesetle ilgili bütün oklar, 1 Temmuz tarihinden beridir kayıp olan ve park halinde bulunan ML 819 plakalı aracın sahibi Nijerya uyruklu 33 yaşındaki Obasanjo Adeola Owoyale’yi işaret ediyor.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nde (UKÜ) Mimarlık Doktora öğrencisi olan Obasanjo Adeola Owoyale’nin 2013 yılında KKTC’ye geldiği öğrenildi.

Adaya öğrenci getirerek komisyonculuk yaptığı bildirilen Owoyale’nin 28 Haziran’da bir bankada işlem yaptırırken görüldüğü öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2019, 09:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75