Ölesiye dövüp bıraktılar

banner37

Boğaz Piknik Alanı’nda 4 kişi tarafından dövülen Mehmet Cihan Çelik, ağır yaralandı. Olayla ilgili bir kişi tutuklanırken, üç kişi de aranıyor.

Ölesiye dövüp bıraktılar
banner99

Ceren ÖZBİL

Boğaz Piknik Alanı’nda 4 kişi tarafından dövülen Mehmet Cihan Çelik, ağır yaralandı. Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırılan Çelik, yoğun bakım servisinde tedavi görüyor.
Polis basın bültenine göre, önceki gün saat 04.00 sıralarında, Boğaz Piknik Alanı’nda, 25 yaşındaki Yılmaz Tip, Nevzat Volkan ve kimlikleri henüz tespit edilemeyen iki erkek şahıs, aralarında husumet bulunan Mehmet Cihan Çelik’i ciddi şekilde darp etti.
Çelik’in sol yüzük parmağının ve çenesinin kırılmasına sebep olan saldırganlar, cep telefonunu da çaldı.
Olaya karışanlardan Nevzat Volkan polis tarafından tutuklandı, diğer şahıslar ise aranıyor.

Olaya karıştığı gerekçesiyle polis tarafından tutuklanan Nevzat Volkan, dün Girne Kaza Mahkemesi yargısı huzuruna çıkarıldı.

Mahkeme zanlının 3 gün daha poliste tutuklu kalmasına emir verdi. Zanlı ise olayla bir ilgisi olmadığını söyleyerek, “Yılmaz Tip, Çelik'i darp ettikten sonra, onun telefonundan beni aradı ve Çelik'in hayatta olup olmadığını öğrenmek için olay yerine gidip bakmamı istedi” dedi.

Girne Kaza Mahkemesi Yargıcı Mesut Mesutoğlu'nun huzurunda görüşülen duruşmada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Mustafa Atakara, polis memuru Ömer Yavuz'u tanık olarak dinletti.

“Çenesini ve parmağını kırdılar”

Yavuz, 22 Eylül 2017 tarihinde, saat 04.00 sıralarında, Boğaz piknik alanı içerisinde, Yılmaz Tip, Nevzat Volkan ve kimlikleri henüz tespit edilemeyen iki erkek şahsın, aralarında husumet bulunan Mehmet Cihan Çelik’in vücudunun muhtelif yerlerine gelişi güzel vurmak suretiyle ciddi bir şekilde darp ettiğini ve sol yüzük parmağı ile çenesinin kırılmasına sebep olduğunu anlattı.

banner134
Ayrıca bu kişilerin, Çelik'in tasarrufunda bulunan cep telefonunu da çaldıklarını belirten Yavuz, daha sonra bu telefondan konuşma yapıldığını belirtti.

“Müşahede altına alındı”

Olayda yaralanan Mehmet Cihan Çelik'in kaldırıldığı Yakın Doğu Hastanesi’nde yapılan tedavisinden sonra yoğun bakım servisinde müşahede altına alındığını kaydeden polis memuru Yavuz, Nevzat Volkan'ın da tutuklandığını ifade etti.

Yavuz, soruşturmanın yeni başladığına ve aranan şahısların olduğuna işaret ederek, mahkemeden Volkan'ın 3 gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Mahkeme, huzurundaki şahadeti değerlendirerek, zanlının 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Volkan: Olayla bir ilgim yok

Zanlı Nevzat Volkan ise olayla bir bağlantısı olmadığını ve Yılmaz Tip'in Mehmet Cihan Çelik'i darp ettikten sonra, Çelik'in telefonundan kendisini arayıp, Boğaz Piknik Alanı’na giderek Çelik'in ölüp ölmediğini kontrol etmesini istediğini anlattı.

Bunun üzerine olay yerine gittiğini kaydeden zanlı, Çelik'in orada olmadığını söyledi.

 

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2017, 12:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75