'Ölseydi, kaçacaktım'

banner37

Alayköy’de kadın meselesi yüzünden tartıştığı Mehmet Avkıran’ı 6 yerinden bıçaklayarak ağır yaralayan Mehmet Şerif Durdu’nun, tutukluluk süresi 5 gün daha uzatıldı

'Ölseydi, kaçacaktım'
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Alayköy’de kadın meselesi yüzünden tartıştığı Mehmet Avkıran’ı 6 yerinden bıçaklayarak ağır yaralayıp, polise teslim olan Mehmet Şerif Durdu’nun tutukluluk süresi 5 gün daha uzatıldı.

Polis, zanlı Mehmet Şerif Durdu’nun, “Mehmet Avkıran ölseydi, yurtdışına kaçacaktım” beyanında bulunduğunu söyledi.

Polis, mahkemede verdiği şahadetinde, Mehmet Avkıran’ın hayati tehlikeyi atlattığını belirtti.

“Adam Öldürmeye Teşebbüs”, “Ağır Yaralama”, “Vahim zarar”, “Ciddi darp” ve “Kanunsuz bıçak taşıma” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı Mehmet Şerif Durdu, dün öğleden sonra Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak Alayköy Polis Karakolu’nda görev yapan Karakol Amiri Tural Güneralp’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Güneralp, 10 Ekim’de saat 00.20’de, Alayköy’de faaliyet gösteren bir gece kulübüne ait araç park yerinde, 39 yaşındaki Mehmet Şerif Durdu’nun, konsomatris bir kadın nedeniyle tartıştığı, aynı işyerinde garson olarak çalışan Mehmet Avkıran’ın, annesine ve kız kardeşine sövdüğü gerekçesiyle yüzüne kafası ile vurup ciddi şekilde darp ettiğini anlattı.

banner134
“6 yerinden bıçakladı”

Tural Güneralp, zanlı Mehmet Şerif Durdu’nun aracında bulundurduğu ve henüz tespit edilemeyen, 7-8 santim uzunluğunda olduğu belirtilen meyve bıçağıyla, Mehmet Avkıran’ın sol karın boşluğuna bir kez, sol yan kısmına iki kez ve üç kez sırt kısmına saplayarak, ağır yaraladığını anımsattı.

Güneralp, olayda yaralanan Mehmet Avkıran’ın kaldırıldığı Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde yapılan ameliyat sonrası Cerrahi Servisi’nde müşahede altına alındığını ve hayati tehlikeyi atlattığını mahkemeye aktardı.

Zanlının ilk anda olay mahallinden kaçtığını ancak telefonla arandıktan sonra polise teslim olduğunu belirten Güneralp, verdiği gönüllü ifadesinde olayda kullandığı bıçağı Lapta’daki balıkçı barınağından denize attığını itiraf ettiğini ve bunun üzerine Polis Genel Müdürlüğü’ne bağlı Özel Harekât’taki dalgıç ekibinin saatlerce arama yaptığını ancak bıçağın bulunamadığını yineledi.

Güneralp, kamera kayıtlarının incelendiğini ve zanlının konu bölgeye gittiğine dair bulguya rastlanmadığını belirtti.

Güneralp, zanlının bıçağı attığı yerin araştırıldığına vurgu yaptı.

Aranan emarelerin yanı sıra alınacak ifadeler ve analiz sonuçlarının beklendiğini söyleyen Güneralp, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının beş gün tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Cenkay İnan, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının beş gün daha tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2018, 09:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75