“Ölüm tehdidi”, “sirkat”, “darp”, “cinsel taciz”, “mülke tecavüz”

banner37

Gazimağusa’da, kıskançlık yüzünden tartıştığı kız arkadaşı R.K.’yi darp ettikten sonra cinsel tacizde bulunan ve ölümle tehdit eden Hüsnü Aydın, sirkatten de suçlanıyor. Zanlının suç dosyası kabarık…

“Ölüm tehdidi”, “sirkat”, “darp”, “cinsel taciz”, “mülke tecavüz”
banner90
banner99

3 GÜN TUTUKLULUK… Kıskançlık yüzünden tartıştığı kız arkadaşı R.K.’yi darp ettikten sonra, R.K.’nin evindeki aynalar üzerine rujla cinsel içerikli resimler çizip, adı edilene yazılı ölüm tehdidinde bulunan Hüsnü Aydın aleyhine, mahkemeden, 3 gün tutukluk emri alındı.

Sedef BOŞNAK

Kıskançlık yüzünden tartıştığı kız arkadaşını darp ettikten sonra, kız arkadaşının evindeki aynalar üzerine cinsel içerikli resimler çizip, adı edilene yazılı ölüm tehdidinde bulunan Hüsnü Aydın tutuklandı.

Dün, Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde, Ceza Davaları Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeler’in huzuruna çıkartılan Hüsnü Aydın’ın ayrıca, konu evden, müşteki R. K.’ye ait yarım tur pırlanta yüzük ile RA 696 plakalı aracın yedek anahtarını sirkat ettiği de iddia edildi.

Polis, el yazı ve imza örneğini aldığı zanlının verdiği gönüllü ifadesinin teyit ve tekzibini yapacak.

Tahkikat yeni

Dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hüseyin Gökhan Eser, meseleyle ilgili olguları aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan meselenin tahkikat memuru polis Murat Öztürk’ü yeminli şahadete çağırdı.

banner134
Tanık polis Murat Öztürk, zanlının, “Yazılı ölüm tehdidi”, “İkametgahta sirkat”, “Cinsel taciz”, “Darp” ve “Mülke tecavüz” suçlarından methaldar olduğunu söyledi ve 10 Kasım 2019’da meydana gelen olayın olgularını mahkemeye aktardı.

Murat Öztürk, zanlının, kıskançlık yüzünden sözlü olarak tartıştığı kız arkadaşını, kız arkadaşının izniyle girdiği ikametgahta yatak üzerine itip, yüzüne 3 tokat attıktan sonra, elleriyle burnunu ve ağzını kapatmak suretiyle adı edileni darp ettiğini söyledi.

Öztürk, müştekinin, evden çıkmasını istediği zanlının, konu evden çıkmayarak, evde yalnız kaldığı esnada, yatak odasındaki boy aynasına, kırmızı ruj ile erkeklik cinsel organı; elbise dolabına ise cinsel organ resmî çizdiğini anlattı.

Zanlının ayrıca aynı rujla elbise dolabı üzerindeki aynaya “Y...k derler buna meraklı”, banyodaki aynaya da “I will kill you bitch” yazarak yazılı ölüm tehdidinde bulunduğunu kaydeden tanık polis, sirkat suçlarıyla ilgili mahkemeye bilgi verdi.

Tanık polis, zanlının, konu evin yatak orasından, müştekiye ait yarım tur pırlanta yüzük ile salondaki vestiyerde asılı bulunan RA 696 plakalı aracın yedek anahtarını sirkat ettiğini dile getirdi.

Şikayet üzerine aleyhine derdest emri çıkartılan zanlının, önceki gece polise giderek teslim olduğunu ifade eden tanık polis, zanlının gönüllü ifade verip suçlarını kısmen kabul ettiğine dikkat çekti.

El yazı örneği incelenecek

Tanık polis, şahadetinin devamında, zanlının el yazı ve imza örneklerini alıp incelemeye gönderdiğini kaydetti ve mahkemeden, henüz yeni başlattığı tahkikatını salimen neticelendirilebilmesi için süre istedi.

Alınacak birçok ifade ve incelemesi gereken kamera kayıtlarının olduğunu anlatan tanık polis, zanlının verdiği gönüllü ifadenin teyit ve tekzibini yapacağını da dile getirdi.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, konu suçların ciddiyetine ve yaygınlığına vurgu yaparak, tahkikatın selameti için zanlının 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2019, 09:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
Serkan Değirmenci-Lefkoşa
Serkan Değirmenci-Lefkoşa - 10 ay Önce

Bu kişinin daha öncede haberlerini okudum..Silahla tehdit etmişti trafikte..Belliki bu şahsın sorunları var böyle kişilerin etrafta dolaşması korkutucu..Kendinden daha zayıf gördüğü kişilere saldıran 23 yaşında bir çocuk..

SIRADAKİ HABER

banner75