Ölümle tehdit ediliyoruz

banner37

Sahte vekaletnameyle bazı taşınmaz malların devredilmesi soruşturmasında tutuklanan Mehmet Eminoğlu, Serdar Özbekoğlu ve Muammer Uğursöz’ün tutukluluk süreleri 6 gün daha uzatılırken, Eminoğlu’nun eşi basına konuştu:

banner87
Ölümle tehdit ediliyoruz
banner90
banner99

“POLİSTEN KORUMA TALEP EDECEĞİM”… Mehmet Eminoğlu’nun eşi Özlem Eminoğlu, dünkü mahkeme çıkışında basının karşısına geçerek, eşinin bunca zamandır tehdit edildiği için hapis yatmayı göze alarak sustuğunu ancak kendisi ve çocuklarının da ölümle tehdit edildiğini öğrenince, önceki akşam 5 saat boyunca polise ayrıntılı bir gönüllü ifade verdiğini söyledi. Özlem Eminoğlu, eşini tehdit eden kişilerce çocuklarıyla birlikte ölümle tehdit edildiğini yineleyerek, “polisten koruma talep edeceğim” dedi.

POLİS, EMİNOĞLU’NUN İFADE VERDİĞİNİ DOĞRULADI… Meselenin soruşturma memuru olan Halil Drangoz da, dün mahkemede verdiği şahadetinde zanlı Mehmet Eminoğlu ve zanlı Muammer Uğursöz’ün önceki akşam birer gönüllü ifade vererek çok ciddi bazı iddialarda bulunduklarını belirterek, bu ifadeler doğrultusunda 3 şirket ve 2 evde arama yaptıklarını, incelenmek üzere bazı emareler aldıklarını söyledi.

Meyil AVCAN

Sahte vekâletnamelerle bazı taşınmaz mallar ile nakit paraların devrini yapmakla suçlanan işadamı Mehmet Eminoğlu ve tasdik memuru Serdar Özbekoğlu’nun yanı sıra suç ortakları olabileceği şüphesiyle tutuklanan mimar Muammer Uğursöz’ün aleyhindeki soruşturma dosyası birleştirildi ve üç zanlı dün birlikte mahkemeye çıkarılarak tutukluluk süreleri 6 gün daha uzatıldı.

Mehmet Eminoğlu’nun eşi Özlem Eminoğlu, dünkü mahkeme çıkışında basının karşısına geçerek, eşinin bunca zamandır tehdit edildiği için hapis yatmayı göze alarak sustuğunu ancak kendisi ve çocuklarının da ölümle tehdit edildiğini öğrenince, önceki akşam 5 saat boyunca polise ayrıntılı bir gönüllü ifade verdiğini söyledi. Özlem Eminoğlu, eşini tehdit eden kişilerce çocuklarıyla birlikte ölümle tehdit edildiğini yineleyerek, “polisten koruma talep edeceğim” dedi.

Meselenin soruşturma memuru olan Halil Drangoz da, dün mahkemede verdiği şahadetinde zanlı Mehmet Eminoğlu ve zanlı Muammer Uğursöz’ün önceki akşam birer gönüllü ifade vererek çok ciddi bazı iddialarda bulunduklarını belirterek, bu ifadeler doğrultusunda 3 şirket ve 2 evde arama yaptıklarını, incelenmek üzere bazı emareler aldıklarını söyledi.

“14 sahte vekâlet, 20 daire ve

4 dükkânın devri yapıldı”

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Halil Drangoz tanık olarak dinledi.

Meselenin tahkikat sorumlusu olan Halil Drangoz mahkemede verdiği yeminli şahadetinde, zanlı Mehmet Eminoğlu’nun, 4 Temmuz tarihinde, Gizem Aksun’un imzasını sahteledikten sonra, Girne’de tasdik memuru olan zanlı Serdar Özbekoğlu’na, onaylatıp, sahte resmi belge düzenleyerek 5 Temmuz tarihinde konu belgeyi Girne Tapu ve Kadastro Dairesi’nden sahte resmi belgeyi tedavüle sürerek Gizem Aksun’a ait, Kurtuluş mevkiindeki 2 adet taşınmaz malı Yaztech Investment Ltd. adına devredip, sahtekârlıkla mal temin ettiğini ve Yastech Investment Ltd.’nin direktörü olan zanlı Muammer Uğursöz’ün 17 daireyi bizzat devralması nedeniyle suç ortağı olabileceği şüphesi üzerine tutuklandığını belirtti.

Polis memuru Drangoz, meseleyle ilgili 14 adet sahte vekaletname, 20 adet daire ve 4 adet dükkanın devrinin yapıldığını belirterek, 19 Ağustos tarihinden bu güne kadar 20 kişiden soruşturma yapıldığını ve 10 kişiden ifade temin edildiğini kaydetti.

Tahkikata bağlantısı olan yeni kişilere ulaşıldığını, şikayetçi ve vekalet sayısının arttığını ifade eden Drangoz, tutuklanan Muammer Uğursöz’ün Yastech Investment Ltd.’nin direktörü olduğu ve bu şirkete devredilen 17 dairenin bizzat kendisi tarafından devralındığı gerekçesiyle, meselede suç ortağı olarak araştırılmasının yapıldığını söyledi.

Şu ana dek 15 müşteki olduğunu, bunların; 12’sinin “Resmi Evrak Sahteleme” ve “Resmi Evrağı Tedavüle Sürme” suçlarıyla, 3’ünün de “Sahte Davranışla Kayıt Temini” ve “Sahtekârlıkla Para Temini” meseleleri olduğunu açıklayan polis, zanlı Eminoğlu’nun önceki akşam saat 22.00 raddelerinde, gönüllü bir ifade daha verdiğini, zanlı Uğursöz’ün ise dün sabah gönüllü ifade verdiğini ve her iki zanlının da çok ciddi iddialarda bulunduğunu vurguladı.

Polis, meseleyle bağlantısı olan şahıslar olduğunu, temin edilen ifadeler sonrası 3 şirket ve 2 evde arama yapıldığını, yazıcılar, evraklar ve bilgisayarların ise incelenmek üzere emare alındığını belirterek, takriben 15-20 kişiden daha soruşturma yapılması gerektiğini, zanlı Uğursöz’ün avukatının polise araştırılması için vekâletlerle ilgili belgeler teslim ettiğini söyledi.

Belgelerle ilgili 5 kişiden daha ifade temin edilmesi gerektiğini, aranan emareler ve ulaşılacak tanıklar olduğunu, ayrıca alınan ifadelerin teyit ve tekzibinin yapılacağını aktaran Halil Drangoz, her üç zanlının da poliste 6 gün daha tutuklu kalmaları talebinde bulundu.

Yargıç Meltem Dündar, tahkikatın tüm zanlılarla bağlantılı olarak sürdüğü hususuna değinerek, her üç zanlının da soruşturma maksatlı poliste 6 gün daha tutuklu kalmalarına emir verdi.

“Öldürülmekle tehdit ediliyoruz”

Duruşmanın ardından basına çarpıcı açıklamalarda bulunan zanlı Mehmet Eminoğlu’nun eşi Özlem Özbek Eminoğlu, eşinin tehdit edildiği için bunca zamandır konuşamadığını ve hapis yatmayı göze aldığını, ancak kendisinin ve çocuklarının da üstü kapalı bir şekilde tehdit edildiğini söyleyerek, bundan haberdar olan eşinin önceki akşam saat 22.00’ye kadar süren gönüllü bir ifade verdiğini dile getirdi.

Eminoğlu, tutuklu olan eşinin polise 15 sayfalık bir ifade verdiğini, ifadesinde ise birçok gerçeği anlattığını kaydederek, eşinin daha önce kendisine bazı şeyleri açıklamaktan çekindiğini, ancak kendisi ve çocuklarının da tehdit edildiğini öğrenmesi üzerine eşine olup biteni anlattığını söyledi.

Önceki akşam, eşinin 5 saat süren bir ifade verdiğini ve kendisini tehdit eden kişilerin isimlerini açıkladığını belirten Eminoğlu, kendilerinin de onlar tarafından tehdit edildiğini iddia etti.

Eminoğlu, kendilerini tehdit edenlerin isimlerini şu anda açıklamayacağını, ancak tutuklu olan eşinin polise her şeyi anlattığını kaydederek, kendisinin de polise giderek, koruma talebinde bulunacağını ifade etti.

Öte yandan, bahse konu şahısların bir bakan aracılığıyla geçtiğimiz günlerde vatandaş yapıldığını öne süren Özlem Eminoğlu, şirkette çalışan iki kişinin yurt dışına kaçtığı yönünde duyumlar aldığını söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75