Ölümlü kazada, kamyon şoförünün KKTC'de geçerli bir sürüş ehliyeti yok

banner37

Kamil Göktepe’nin ölümüyle sonuçlanan trafik kazasına sebep olan kaya, yüklü kamyonun şoförü Jeyhun Babayev dün mahkemeye çıkarıldı, aleyhine bir gün tutukluluk emri alındı

Ölümlü kazada, kamyon şoförünün KKTC'de geçerli bir sürüş ehliyeti yok
banner90
banner99

Elmas TOKAY

Geçtiköy’de önceki gün 48 yaşındaki Kamil Göktepe’nin ölümüyle sonuçlanan trafik kazasına sebebiyet veren kamyon şoförü Jeyhun Babayev’in KKTC geçerli bir sürüş ehliyeti olmadığı öğrenildi. Babayev’in bu yılın kasım ayına kadar geçerli olan çalışma izninin ise eski işyerinin üzerine olduğu ortaya çıktı.

Kazaya sebep olan kaya yüklü kamyonun şoförü Jeyhun Babayev’i gözaltına alan polis, dün zanlıyı Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkardı ve devam eden soruşturma nedeniyle aleyhine 1 günlük tutukluluk emri aldı.

banner134
Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında, Girne Polis Müdürlüğü Trafik Şubesi’nde görevli polis çavuşu Adil Ertepınar tanık kürsüsüne çıkarak yeminli şahadet verdi.

Kazanın oluşuyla ilgili mahkemeye bilgi veren Adil Ertepınar, zanlı Jeyhun Babayev’in 8 Mart 2017 tarihinde Geçitköy’de meydana gelen kaza nedeniyle “tedbirsizlik ve dikkatsizlik sonucu bir kişinin ölümüne sebep olma” suçundan methaldar olduğunu kaydetti.

Meseleyle ilgili soruşturmanın devam ettiğini ve görgü tanıklarından ifade alınacağını belirten Ertepınar, zanlının kullandığı kamyonun mekanik bir aksaklığının olup olmadığının inceleneceğini de kaydederek, zanlının bu amaçlı 1 gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Meselenin ciddiyetini göz önünde bulunduran mahkeme, polisin talep ettiği bir günlük tutukluluk emrini verdi.

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2017, 08:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75