Ölümlü trafik kazası sanığına 1 yıl hapislik

banner37

Girne Ağır Ceza Mahkemesi, Girne’de 2017 yılında meydana gelen ve 17 yaşındaki motosiklet sürücüsü Hakan Bozkurt’un ölümüyle sonuçlanan kazanın sanığı Artemis Pamirol’u yargıladı

Ölümlü trafik kazası sanığına 1 yıl hapislik
banner90
banner8

KAZADA ÖLEN DE KUSURLU BULUNDU… Girne Ağır Ceza Mahkemesi Kıdemli Yargıcı Rauf Kürşad, motosiklet sürücüsü Hakan Bozkurt’un alkollü olduğunu ve süratli sürüp yola giriş yaptığını belirterek Bozkurt’un ehliyetinin olmadığını, katkısal kusuru olduğunu söyledi. Kürşad, sanığın ise dikkatsiz sürüş yaptığını ifade etti.

Girne Ağır Ceza Mahkemesi, Girne’de 10 Aralık 2017 tarihinde 17 yaşındaki motosiklet sürücüsü Hakan Bozkurt’un ölümüyle sonuçlanan trafik kazasının sanığı Artemis Pamirol’u 1 yıl hapse mahkûm etti.

Girne Ağır Ceza Mahkemesi Heyeti Başkan Fisun Cemaller, Kıdemli Yargıç Rauf Kürşad ve Yargıç Mine Güçlüer'in oybirliğiyle verdiği kararı okuyan Kıdemli Yargıç Rauf Kürşad, meydana gelen trafik kazasıyla ilgili tüm olguları değerlendirdiklerini, motosiklet sürücüsü Hakan Bozkurt’un alkollü olduğunu ve süratli sürüp yola giriş yaptığını belirtti.

Yargıç, Bozkurt’un ehliyetinin olmadığını ifade ederek kazada Bozkurt’un da katkısal kusuru olduğunu belirtti. Yargıç Kürşad, sanığın ise dikkatsiz sürüş yaptığını söyleyerek trafikten sabıkasız oluşunu da lehine değerlendirdiklerini ifade etti. Kürşad, tüm olguları değerlendirdiklerini belirterek, sanığı 1 yıl süre ile hapse mahkûm ettiklerini açıkladı.

banner134

Kaza nasıl olmuştu?

Kaza, 10 Aralık 2017 tarihinde gece saat 00.10 sıralarında meydana gelmişti.

Girne’de Ecevit Caddesi’nde yaşanan kazada, Artemis Pamirol yönetimindeki GA 999 plakalı aracıyla kuzey istikametine doğru seyrettiği sırada, karşıdan gelen Hakan Bozkurt yönetimindeki NV 311 plakalı motosiklete çarpmıştı.

Çarpmanın etkisiyle devrilip sürüklenen motosiklet sürücüsü Hakan Bozkurt, ağır yaralanarak olay yerinde yaşamını yitirmiş, Bozkurt’un motosikletinde yolcu olan Öner Özgeldi ise yaralanmıştı. Özgeldi, ilk yardım tedavisinin ardından Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne sevk edilmişti. Polis açıklamasına göre, Artemis Pamirol’un, dikkatsiz bir şekilde seyrettiği belirtilmişti.

(Kamalı Haber)

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75