Ölümlü yaya kazasına 1 yıl hapislik cezası

banner37

Girne Ağır Ceza Mahkemesi, 11 Haziran 2020’de meydana gelen kazada, yaya Ngoy David Kakudji’ye aracıyla çarparak ölümüne sebep olan Mustafa Volkan Hasanbulli hakkındaki kararını verirken, sanığın kaçmayıp, yaralıyı beklemesi ve polise teslim olmasını lehinde değerlendirdi

Ölümlü yaya kazasına  1 yıl hapislik cezası
banner99

   Girne Ağır Ceza Mahkemesi, Girne’de 11 Haziran 2020 tarihinde meydana gelen ölümlü yaya kazasıyla ilgili yargılanan 23 yaşındaki Mustafa Volkan Hasanbulli’yi 1 yıl hapse mahkum etti.

   Ağır Ceza Heyeti, sanığın kaza sonrası olay yerinden kaçmayıp, yaya için gelecek ambulansı beklemesi ve polise giderek teslim olmasını lehinde değerlendirdi.

Genç ve sabıkasız oluşu da göz önünde bulunduruldu

banner134

   Kararda, Mustafa Volkan Hasanbulli’nin 11 Haziran 2020 tarihinde saat 22.30 sıralarında Karaoğlanoğlu Caddesi üzerinde Girne istikametine doğru seyrettiği sırada yönetimindeki GN 606 plakalı araç ile dikkatsizliği ve tedbirsizliği sonucu o esnada yolun kuzeyinden güneyine doğru yaya olarak geçmekte olan müteveffa Ngoy David Kakudji’ye çarpması sonucu hayatını kaybetmesine neden olduğu belirtildi.

   Kazanın ardından tutuklanan sanığın soruşturmanın ardından yargılanmak üzere cezaevine gönderildiğini belirten Girne Ağır Ceza Heyeti, kararın olgularına baktıklarında sanığın çarpmanın ardından aracını kaza mahallinin ilerisine park edip, ambulansın gelmesini beklediğini, yaralının ambulansa bindirilmesini beklediğini, yaralının hastaneye kaldırıldıktan sonra da gidip polise teslim olduğunu ifade etti.
   Heyet, sanığın kaçmayıp, yaralıyı beklemesi ve polise teslim olması ayrıca genç, sabıkasız bir kimse oluşu da lehine değerlendirildi.

   Kazanın tüm olgularını değerlendirdiklerini belirten Ağır Ceza Heyeti, sanığı yargılandığı davalardan suçlu bulup 1 yıl hapse mahkum ettiklerini açıkladı.

(KamalıHaber)
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75