Ölüyoruz sandık

banner37

İlk kez uyuşturucu deneyip, içlerinden birinin kendinden geçmesiyle tutuklanan Abdülkadir Arıca, Serkan Ekinci ve Muhammed Azgan mahkemede deneyimleriyle ilgili itirafta bulundu:

Ölüyoruz sandık
banner90
banner99

UYUŞTURUCUYU VEREN DE KABUL ETTİ… Uyuşturucu kullandıktan sonra fenalaşan Abdülkadir Arıca isimli zanlı “İlk kez içtim. Ne içtiğimi bilmiyordum. Ölüyorum sandık. Üçümüz de ilk kez içtik” derken, gençlere uyuşturucu verdiğini kabul eden Bayram Çolak da “Arkadaşlar doğru söylüyor. İlk kez uyuşturucu içtiler. Yaptığımın yanlış olduğunu biliyorum. Hata yaptım” itirafında bulundu. Dört zanlı hakkında 3 günlük tutukluluk emri alınırken, polis bir kişinin daha arandığını açıkladı.

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa’da ilk kez uyuşturucu deneyip, içlerinden birinin kendinden geçmesiyle tutuklanan Abdülkadir Arıca, Serkan Ekinci ve Muhammed Azgan mahkemede deneyimleriyle ilgili itirafta bulundu. Zanlı Arıca, “İlk kez içtim. Ne içtiğimizi bilmiyordum. Ölüyorum sandım. Üçümüz de ilk kez içtik” dedi. Zanlı Muhammed Azgan da, “İlk kez içtik. Öncesinde alkol aldık” dedi.

   Onlara uyuşturucuyu temin eden Bayram Çolak ise, “Arkadaşlar doğru söylüyor. İlk kez uyuşturucu içtiler. Yaptığımın yanlış olduğunu biliyorum. Hata yaptım” diyerek suçunu kabul etti.

   “Kanunsuz uyuşturucu madde sentetik cannabinoid ithali, alma, tasarrufu ve verme” suçlamalarıyla tutuklanan zanlılar Abdülkadir Arıca, Serkan Ekinci, Muhammed Azgan ve Bayram Çolak dün mahkemeye çıkarıldı.

   Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı İbrahim Ruso, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Serkan Sakallı’yı dinletti.
   Mahkemede yeminli şahadet veren Sakallı, 18 Ağustos’ta saat 00.50’de alınan bir ihbar üzerine bir apartmanda zanlı Abdülkadir Arıca’nın şüpheli madde içip, kendinden geçtiğine dair bilgi alındığını ve konu daireye bir polis ekibi ile sağlık görevlilerinin gittiğini belirtti.

   Polis memuru Serkan Sakallı, zanlılar Abdülkadir Arıca, Serkan Ekinci ve Muhammed Azgan’ın ikametgahta olduğunun belirlendiğini ve Arıca’nın 112 Acil Servis ekibi tarafından ilk muayeneden sonra hastaneye sevk edildiğini mahkemeye aktardı.

   Sakallı, konu ikametgahın yatak odasında komodin çekmecesinde içinde uyuşturucu madde olduğuna inanılan ucu yanık sarma sigara bulunarak, emare alındığını belirtti.

   Sakallı, konu evde zanlı Bayram Çolak’ın da ikamet ettiğinin öğrenildiğini ve apartmanda tespit edilerek tutuklandığını kaydetti.

   Sakallı, zanlı Bayram Çolak’ın üzerinde yapılan aramada yarım gram ağırlığında sentetik cannabionid türü olduğuna inanılan uyuşturucu maddenin bulunarak emare alındığını belirtti.

   Sakallı, zanlılar Abdülkadir Arıca, Serkan Ekinci ve Muhammed Azgan’ın konu maddeyi zanlı Bayram Çolak’tan aldıklarını içeren gönüllü ifade verdiklerini ve zanlı Çolak’ın da ifade verip suçlamaları kabul ettiğini mahkemeye aktardı.

   Meselede aranan bir kişi olduğunu ve tahkikatın devam ettiğini belirten Sakallı, zanlıların üç gün tutuklu kalmasını talep etti.

banner134
   Yargıç Temay Sağer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75