Önce arabasına, sonra sahibine saldırdılar

banner37

4 kişi bir olup, önce Hasan Diker’in arabasına, sonra kendisine, akabinde de işyerindeki eşyalara zarar verdikleri suçlamasıyla tutuklandı

banner87
Önce arabasına, sonra sahibine saldırdılar
banner90
banner8

ŞEHİR MAGANDALARI… Lefkoşa’da Hasan Diker’in aracına kasten elleri ile vurup hasara uğrattıkları ileri sürülen zanlılar Yasin Kılıç, Talha Mert Kılıç, Hasan Uçar ve Faysal Uçar, araç sahibinin kendilerini uyarmasıyla Diker’i ciddi şekilde darp etti. Yaşları 20 ile 29 arasında olan dört zanlıdan üçünün, hıncını alamayıp Hasan Diker’in işyerine ait Grunding marka 50 inç televizyona da ellerinde tutmakta oldukları kemer ile vurarak hasara uğrattıkları belirlendi.

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa’da Hasan Diker’in aracına kasten elleri ile vurup hasara uğrattığı ileri sürülen zanlılar Yasin Kılıç,  Talha Mert Kılıç, Hasan Uçar ve Faysal Uçar, araç sahibinin kendilerini uyarmasıyla Diker’i ciddi şekilde darp etti.

   Yaşları 20 ile 29 arasında olan dört zanlıdan üçü, hıncını alamayıp Hasan Diker’in işyerine ait Grundig marka 50 inç televizyonu ellerinde tutmakta oldukları kemer ile kasten vurup kırarak hasara uğrattıkları belirlendi.

   “Kasti Hasar”, “Ciddi darp” ve “Tecavüzkar alet taşımak” suçlarından tutuklanan zanlılar Yasin Kılıç, Talha Mert Kılıç, Hasan Uçar ve Faysal Uçar, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Fuat Emirtaneoğlu, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Ali Gencer’i dinletti.

“Önce arabasına sonra araç sahibine saldırdılar”

   Mahkemede yeminli şahadet veren Gencer, 12 Ocak’ta saat 21.20 raddelerinde Lefkoşa’da Girne Caddesi üzerinde faaliyet gösteren Nicosia Betting isimli iş yerinin ön kısmında, zanlılar Yasin Kılıç, Talha Mert Kılıç, Hasan Uçar ve Faysal Uçar’ın park halinde bulunan Lefkoşa’da sakin Hasan Diker’e ait KJ 526 plakalı salon aracın ön motor kapağına elleri ile vurup hasar vermelerine müteakip kendilerini uyaran Hasan Diker’in vücudunun muhtelif yerlerine elleri ve ayakları ile vurmak suretiyle adı edileni ciddi bir şekilde darp ettiklerine dikkat çekti.

   Polis memuru Ali Gencer, olayın akabinde saat 21.55 raddelerinde olay yerine geri dönen Talha Mert Kılıç, Hasan Uçar ve Faysal Uçar’ın konu iş yerine ait Grundig marka 50 inç televizyonu ellerinde tutmakta oldukları kemer ile kasten vurup kırarak hasara uğrattıklarına vurgu yaptı. 

   Meseleyle ilgili olarak tüm sanıkların aynı gün derdest emri gereği tutuklandıklarını belirten Gencer, olay anında orada olan 10-15 görgü tanığının tespit edilip ifadelerinin alınması gerektiğine işaret etti.

   Polis memuru Ali Gencer, hasara uğratılan araç ve televizyon ile ilgili henüz değer tespiti yapılamadığını, ayrıca bölgede incelenmesi gereken kamera kayıtlarının incelenmesinin devam ettiğini kaydetti.

   Tahkikatın çok yönlü devam ettiğini belirten Gencer, salimen yürütülebilmesi için zanlıların üç gün tutuklu kalmasını talep etti.

   Yargıç Temay Sağer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75