banner6

Önce darp, sonra tecavüz

banner37

Çatalköy’de, 30 Eylül Cumartesi sabaha karşı, 23 yaşındaki bir kızı önce darp edip, daha sonra tecavüz ettiği iddiasıyla tutuklanan 37 yaşındaki T.M., dün mahkemeye çıkarıldı

Önce darp, sonra tecavüz
banner151 banner143

Elmas TOKAY

Girne’ye bağlı Çatalköy’de, 30 Eylül Cumartesi, sabaha karşı korkunç bir olay meydana geldi.

37 yaşında isminin baş harfleri T.M olan kişi, iddiaya göre, 23 yaşındaki bir kızı ciddi şekilde darp ettikten sonra yatağa taşıyarak tecavüz etti. T.M, kızın şikâyeti üzerine tutuklandı.

T.M dün, Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve hakkında tahkikat amaçlı 3 gün tutukluluk emri alındı.

Tahkikat memuru şahadet verdi

Girne Polis Müdürlüğü Adli Şube’de görev yapan polis çavuşu Ömer Faruk Şengil, Girne Kaza Mahkemesi Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda verdiği şahadette, zanlı T.M’nin “Cinsel tecavüz” , “vahim zarar” ve “ciddi darp” meselelerinden methaldar olduğunu belirtti.

Şengil, olayın, 30 Eylül Cumartesi sabaha karşı, 02.30 raddelerinde, zanlının, Çatalköy’de bir sitedeki ikametgâhın üst katındaki yatak odasında meydana geldiğini kaydetti.

Zanlının, Girne’de sakin 23 yaşındaki bir kızın, elleri ve kollarını sıkıp darp ettikten sonra yatak odasındaki yatağa taşıyarak rızası olmadan cinsel ilişkide bulunduğunu anlatan Şengil, T.M’nin, bu şeklide müşteki kızın kızlık zarının yırtılmasına sebep olarak vahim  zarara uğrattığı ve cinsel tecavüzde bulunduğunu belirtti.

Şengil, olayın önceki gün polisin bilgisine gelmesinin ardından zanlı T.M’nin Girne’de tespit edilerek tutuklandığını dile getirdi.

Mesele ciddi

Soruşturması yapılan meselenin çok ciddi bir suç olduğuna dikkat çeken Şengil, zanlının kısa bir süre önce  tutuklandığını, meseleyle ilgili 5 kişiden ifade alındığını, ancak alınması gereken daha ifadeler ve incelenmesi gereken kamera görüntüleri olduğunu dile getirdi. Şengil bu nedenle, zanlının tahkikat amaçlı 3 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.

Girne Kaza Mahkemesi Yargıcı Mesut Mesutoğlu da, meseleyle ilgili tahkikatın salimen yürütülmesine olanak sağlamak amacıyla zanlı aleyhine 3 gün tutukluluk emri verdi.

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2017, 08:18
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104