Önce evde, sonra sokak ortasında dövdü

banner37

Gazimağusa’da kıskançlık yüzünden tartıştığı eşini ciddi şekilde darp eden E.T, işlediği suçlardan ileride yargılanmak üzere 3 bin TL nakdi teminata bağlandı

Önce evde, sonra sokak ortasında dövdü
banner99

KISKANÇLIK YÜZÜNDEN KAVGA ÇIKTI… İki çocuğunun annesi olan eşini kıskançlık yüzünden önce evde darbeden ve polise yaya olarak gitmeye çalışırken de sokak ortasında sopayla döven E.T., 3 bin TL nakdi ve bir kefilin 50 bin TL’lik kefalet senedi imza etmesi koşuluyla serbest bırakıldı

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa’da iki çocuğunun annesi olan eşini, kıskançlık yüzünden, aralarında çıkan sözlü tartışma sonucu sokak ortasında sopayla ciddi şekilde darp eden E.T., şikayet üzerine tutuklanarak mahkemeye çıkartıldı.

  Öfkesine yenik düşen KKTC vatandaşı E.T., işlediği iddia edilen “Ciddi darp”, “Şiddet tehdidi” ve “Tecavüzkar alet taşıma” suçlarından, ileride yargılanmak üzere 3 bin TL nakdi teminata bağlandı.

   Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeler’in huzurunda gerçekleşen dünkü teminat duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hüseyin Eser, meseleyle ilgili olguları aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan Mahir Türe’yi yeminli şahadete çağırdı.

   Tanık polis Mahir Türe, zanlının, 20 Eylül 2020’de, saat 23.15’te, ikametgahı içerisinde, kıskançlık yüzünden tartıştığı eşini, elleri ve ayaklarıyla vücudunun muhtelif yerlerine vurmak suretiyle ciddi şekilde darp ettiğini söyledi.

banner134
   Mahir Türe, devam eden tartışma sonucu, “Polise gidersen senin ayaklarını keserim” diye şiddet tehdidinde bulunan zanlının, polise yaya olarak gitmeye çalışan eşini, bu kez sokak ortasında, kanunsuz olarak taşıdığı sopayla darp ettiğini anlattı.

   Türe, polise yapılan şikayetin ardından, müştekiyi, sığındığı bir evde tespit edip, hastaneye götürerek, adı edilenin darp edildiğine dair bir rapor temin ettiğini belirtti.

   Zanlıyı olay mahallinde derdest emri gereği tutukladığını ve yürüttüğü soruşturmasını tamamladığını

kaydeden tanık polis, mahkemeden, ileride görüşülecek davalarında hazır olması için KKTC vatandaşı olan zanlıyı uygun bir teminata bağlamasını talep etti.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, davaları sonuçlanıncaya kadar KKTC dışına çıkmaktan men ettiği zanlıyı 3 bin TL nakdi teminata bağladı.

   Çiğdem Güzeler ayrıca, zanlı lehine, KKTC vatandaşı bir kefilin 50 bin TL’lik kefalet senedi imza etmesini istedi.

   Şartları yerine getiren zanlı, davaları sonuçlanıncaya kadar serbest kaldı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Eşitlik
Eşitlik - 1 ay Önce

Kakatece vatandaşı olduğu için uygun bir teminata bağlandı.

SIRADAKİ HABER

banner75