Önce satın aldı, sonra pahalı buldu

banner37

Lizay Schmıtz, telefonun kendisine pahalı satıldığını ileri sürerek, POS cihazını kırdı

Önce satın aldı, sonra pahalı buldu
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa’da Turkcell isimli telefon dükkanından telefon satın alan ve bir ay sonra telefonun kendisine pahalı satıldığı gerekçesiyle, yeniden işyerine gidip masa üzerinde bulunan 240 dolar değerindeki POS cihazını kıran zanlı Lizay Schmıtz, tutuklandı.

   “Kasti hasar” suçlamasıyla tutuklanan zanlı dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve ileride yargılanmak üzere teminata bağlandı.

banner134
   Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Savcı İlhan Damdelen, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Zübeyde Sennaroğlu’nu dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Sennaroğlu, 20 Kasım’da Lefkoşa’da faaliyet gösteren ve işletmeciliğini Güler Beyar Soykır’ın yaptığı Turkcell isimli telefon dükkanında müşteri olarak bulunan Gönyeli’de sakin zanlı Lizay Schmıtz’in almış olduğu telefonun kendisine pahalı satıldığı gerekçesiyle, masa üzerinde bulunan 240 dolar değerindeki POS cihazını kasten ve kanunsuz olarak yere fırlatıp, kırılmasına neden olduğuna vurgu yaptı.

   Polis memuru Zübeyde Sennaroğlu, zanlının aleyhine başlatılan tahkikatın tamamlandığını söyleyerek, turist statüsündeki zanlının davalarında hazır bulunması için mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

   Yargıç Temay Sağer, yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 10 bin TL nakdi teminat yatırması, haftada üç gün polise ispat-ı vücutta bulunması ve Gönyeli’deki ikametgahından dışarıya çıkarken izin almasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2019, 09:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75