Önce suç işlediler, ardından teslim oldular

banner37

Borcunu ödemediği gerekçesiyle İkenna Thankgod Kanu’yu evinde ciddi şekilde darp ederek cep telefonunu alan Desmond Obinna Ibe ve Zachariah Temitope Ogungbıle, daha sonra polise gidip teslim oldu

Önce suç işlediler,  ardından teslim oldular
banner90
banner8

KANU’NUN TENDONU KOPTU… Mahkemede şahadet veren polis, saldırıya uğrayan İkenna Thankgod Kanu’nun sağ el başparmağında 4-5 santimlik kesi olduğunu, başparmaktaki kesi nedeniyle tendonunun koptuğunu ve sağ elinde hareket kısıtlığının bulunduğunu belirtti. Polis memuru, olay sonrası gidip teslim olan zanlılardan Desmond Obinna Ibe’nin ise sağ kulak arkasında kesi olduğunu ve tedavisinin yapıldığını söyledi.

Emine UYSAL ÇALUDA

   Borcunu ödemediği gerekçesiyle geçtiğimiz cuma günü İkena Thankgod Kanu’yu Gönyeli’deki evinde ciddi şekilde darp ederek yaralayan ve cebindeki cep telefonunu zorla alan Desmond Obinna Ibe ve Zachariah Temitope Ogungbıle, önceki gün polise giderek teslim oldu.

   İki zanlı dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak aleyhlerine iki gün tutukluluk emri alınırken, evinde saldırıya uğrayan Kanu’nun sağ elinde hareket kısıtlığı ve sağ el başparmağında kesiye bağlı tendon kopması olduğu belirtildi.

   “Soygun”, “Vahim zarar”, “Yaralama” ve “Ciddi darp” suçlamalarıyla tutuklanan Desmond Obinna Ibe ve Zachariah Temitope Ogungbıle, dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve aleyhlerine iki gün tutukluluk emri alındı.

   Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Volkan Kayabaş, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru İbrahim Toz’u tanık olarak dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Toz, 28.08.2020 tarihinde, saat 13.45 raddelerinde, Gönyeli’de Belediye Bulvarı üzerinde bulunan ikametgahı içerisinde İkenna Thankgod Kanu’nun, kendisinden para isteyen soyisimleri meçhul Desmond ve Zack isimli şahıslar tarafından muhtemelen kesici bir cisim ile sağ elinden yaralamak suretiyle vahim zarara uğratıldığını ve cebinde bulunan I-phone X Max marka siyah renk cep telefonunun alındığını anlattı.

   Polis memuru İbrahim Toz, müştekinin Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Acil Servisi’nde müşahede altına alınarak aynı gün taburcu edildiğini belirtti.

   Toz, İkenna Thankgod Kanu’nun acil servis raporunda sağ el başparmağında fraktör yüzünde 4-5 santimlik kesi mevcut olduğu ve müştekinin el muayenesinde hareket kısıtlığı olduğu, başparmaktaki kesiye bağlı tendon kopması mevcut olduğu ve plastik cerrahi tarafından dikilmesi gerektiğinin belirtildiğine vurgu yaptı.

   Toz, 01.09.2020 tarihinde Lefkoşa Adli Şube’ye giderek isimlerinin Desmond Obinna Ibe ve Zachariah Temitope Ogungbıle olduğunu söyleyen iki zanlının, 28.08.2020 tarihinde yaşanan olayı anlatıp, gönüllü ifade verdiklerini dile getirdi.

   Toz, zanlıların Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden temin edilen derdest emri gereği tutuklandıklarını ve zanlıların 01.09.2020 tarihinde Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne götürüldüklerini anlattı.

   Toz, zanlı Desmond Obinna Ibe’nin sağ kulak arkasında 2-3 santimlik kesiye rastlandığı ve kesinin tedavisinin yapıldığını, zanlı Zecheriah Temitope Ogungbıle’nin ise vücudunda darp ve cebir izine rastlanmadığını, sağ

başparmağında eski görünümlü bir çizik olduğunu kaydetti.

   Meseleyle ilgili tahkikatın yeni başladığını ve meselenin ciddiyeti göz önüne alındığında çevre şahadeti ve birçok kişiden ifade alınması, kamera kayıtlarının detaylı bir şekilde incelenmesi gerektiğini belirten Toz, zanlıların iki gün süreyle poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

   Yargıç Temay Sağer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların iki gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75