Onlarca benzeri sabıkaları var

banner37

Park halindeki araçtan cep telefonu ve tablet çaldıkları belirlenen zanlılar Mustafa Türkkal ve Yusuf Ayter, yargılanmak üzere cezaevine gönderildi

Onlarca benzeri sabıkaları var
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA   

   Lefkoşa’da cadde üzerinde park halindeki araçtan cep telefonu ve tablet çaldıkları belirlenen ve onlarca benzeri sabıkaları olan zanlılar Mustafa Türkkal ve Yusuf Ayter, yargılanmak üzere cezaevine gönderildi.

   “Araç içerisinden sirkat” suçlamalarıyla tutuklanan iki zanlı dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Volkan Kayabaş, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru İbrahim Toz’u tanık olarak dinlendi.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Toz, zanlılar Mustafa Türkkal ve Yusuf Ayter’in 16.08.2020 tarihinde, saat 10.30 raddelerinde, Lefkoşa'da Atatürk Caddesi üzerinde bulunan Şeker Bank önünde park halinde bulunan Tamer Resmi’ye ait araç içerisinden Huawei marka ön camı kırık beyaz renk cep telefonu ile Reeder marka beyaz renk tableti sirkat ettiklerine vurgu yaptı.

   Polis memuru İbrahim Toz, mesele ile ilgili olarak incelenen kamera görüntülerinde konu şahısların zanlılar olduklarının tespit edildiğini söyledi.

   Toz, Lefkoşa Kaza Mahkemesi'nden temin edilen derdest emri gereği zanlı Mustafa Türkkal’ın 19.08.2020 tarihinde Lefkoşa'da terminal bölgesinde bulunan bir aracın içerisinde uyurken tespit edilerek derdest emri gereği tutuklandığını kaydetti.

   Toz, zanlı Yusuf Ayter’in ise Lefkoşa Kaza Mahkemesi'nden temin edilen derdest emri gereği Gazimağusa'da tespit edilerek tutuklandığını anlattı.

   Toz, sirkat edilen Huawei marka cep telefonu ile Reeder marka tabletin Gazimağusa'da bulunarak emare alındığını söyledi.

   Polis memuru İbrahim Toz, zanlı Mustafa Türkkal'ın polis kayıtlarında askıda bekleyen çok sayıda meselesi olduğunu, zanlı Yusuf Ayter'in ise polis kayıtlarında 30’u aşkın benzer suçlar işlediğine vurgu yapıp, mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmalarını talep etti.

   Yargıç Temay Sağer, suçun ciddiyetine vurgu yapıp, zanlıların bir ayı aşmamak üzere Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu kalmalarına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75