Onlarca soru cevap bekliyor

banner37

Çok sayıda kişiyi mağdur eden ve her geçen gün yeni boyutlar kazanan “sahte vekaletle devir olayı”, kamuoyunu şaşırtmaya devam ederken, zincirin halkalarının nereye kadar uzayacağı merak ediliyor

banner87
Onlarca soru cevap bekliyor
banner90
banner99

İşadamı Mehmet Eminoğlu’nun sahte vekâletnamelerle bazı taşınmaz mallar ile nakit paraların devrini yapmakla suçlandığı olay, suç ortağı diye tutuklanan zanlılar ve sayısı artan mağdurlarla kamuoyunu endişelendirmeye devam ediyor.

Mehmet Eminoğlu’nun, Ömer Hasırcılar ile Osman Tıraşoğlu’nun tehditleri nedeniyle sahte vekaletnameleri imzaladığını öne sürmesi ve ifadelerinde İçişleri Bakanı, UBP milletvekili Kutlu Evren’in adını da anması olaya farklı boyut kazandırdı. Milletvekili Kutlu Evren’in de önceki gün olayla ilgili yaptığı açıklama kafalarda onlarca soruya neden oldu.

Zanlıların dosyası birleştirilmişti

Sahte vekâletnamelerle bazı taşınmaz mallar ile nakit paraların devrini yapmakla suçlanan işadamı Mehmet Eminoğlu ve tasdik memuru Serdar Özbekoğlu’nun yanı sıra suç ortakları olabileceği şüphesiyle tutuklanan mimar Muammer Uğursöz’ün aleyhindeki soruşturma dosyası birleştirildi.

Söz konusu dava Girne’de devam ediyor. Olaya her geçen gün yeni halkalar ekleniyor ve birçok iddia ortaya atılıyor.

Eminoğlu’nun dikkat çekici gönüllü ifadesi

Davanın geçen cuma günkü duruşmasında polis, Mehmet Eminoğlu’nun 15 sayfalık uzun bir gönüllü ifade verdiğini belirtmişti. İddiaya göre Eminoğlu, Ömer Hasırcılar ile Osman Tıraşoğlu’nun tehditleri nedeniyle sahte vekaletnameleri imzaladığını öne sürdü.

Bazı kesimler ise Mehmet Eminoğlu’nun kendisini tehdit eden Ömer Hasırcılar ile Osman Tıraşoğlu’nu eski İçişleri Bakanı, UBP milletvekili Kutlu Evren’in vatandaş yaptığını, bunun karşılığında da Tıraşoğlu’ndan 300 bin sterlinlik dükkan aldığını iddia etmişti.

Kutlu Evren, iddialara cevap vermişti

Eski İçişleri Bakanı Kutlu Evren, “sahte vekaletnameyle mal devri” davasıyla ilgili kendisine yöneltilen iddiaları reddetmiş ve gerek iş hayatında gerekse bakanlık süreciyle ilgili, hesabını veremeyeceği hiçbir konu ve işle uğraşmadığını söylemişti.

Kutlu Evren, Mehmet Eminoğlu’nun 2016 yılı ortalarında Osman Tıraşoğlu’nu alıp İçişleri Bakanlığı’na getirdiğini, kendisiyle tanıştırdığını ve vatandaşlık talep ettiklerini belirtmişti.

Kutlu Evren, projelendirmesini Eminoğlu’nun yaptığı, Bulut Akacan’a ait FEO İnşaatı projesinde müteahhit ve yatırımcı olarak görev yapan Osman Tıraşoğlu için “FEO’daki hukuki ve ticari işlerini daha kolay yürütebilmesi için” vatandaşlık taleplerinin olduğunu açıklamıştı.

Mermer ve granit karşılığı dükkan alındı

Kutlu Evren, kendilerine Osman Tıraşoğlu’nun İstanbul’da da müteahhitlik yaptığının söylendiğini, ülkemize yatırımcı olarak gelip yatırım yapan diğer kişi ve şirketler gibi bu talebin de sağlık ve güvenliği olumlu geldikten sonra dönemin bakanlar kuruluna aktarıldığını ve bakanlar kurulu kararıyla Osman Tıraşoğlu’nun vatandaş yapılmasının uygun bulunduğunu söylemişti.

Kutlu Evren, Mehmet Eminoğlu’na ait Magic Plus’tan bir dükkan aldığını doğruladı ama bunun vatandaşlık karşılığı değil, sahibi olduğu aile şirketi RE-MER Ltd.’in Magic Plus isimli yapının tüm mermer ve granitlerini yapma karşılığı olduğunu belirtmişti.

İşte akla gelen sorular

Kamuoyu şimdi bu soruların cevaplarını bekliyor: “Eminoğlu, gerçekten de tehdit aldığı için mi sahte vekaletnameler hazırladı?”, “Gerçekten iddia edildiği gibi Ömer Hasırcılar ile Osman Tıraşoğlu, Eminoğlu’nu tehdit etti mi, şu anda da ailesini tehdit ediyorlar mı?”, “Eminoğlu, 2016’da ortak iş yaptığı ve İçişleri Bakanlığı’na götürüp bakanla tanıştırdığı ve vatandaşlık talep ettikleri Tıraşoğlu ile arası neden bozuldu?”,

“Kutlu Evren’in projelendirmesini Eminoğlu’nun yaptığı, Bulut Akacan’a ait FEO İnşaatı projesinde müteahhit ve yatırımcı olarak görev yapan Osman Tıraşoğlu için FEO’daki hukuki ve ticari işlerini daha kolay yürütebilmesi için vatandaşlık talebinin olduğu gerçek mi?”

“Haklarında Eminoğlu’nu ve ailesini tehdit ettikleri iddiası olan Ömer Hasırcılar ile Osman Tıraşoğlu, neden bu iddialara cevap vermiyor?”, “Ömer Hasırcılar ile Osman Tıraşoğlu, şu anda nerededir? Polis onlara veya KKTC’deki temsilcilerine ulaşabildi mi?”, “Mehmet Eminoğlu, olaya eski İçişleri Bakanı Kutlu Evren’in ismini karıştırmakla ne amaçladı?”, “Mehmet Eminoğlu, eski Bakan Kutlu Evren’in şirketi RE-MER Ltd.’ten aldığı mermerler ve granitlerin karşılığı ‘Magic Plus’tan dükkan vermişse, neden polise Osman Tıraşoğlu’nu ‘vatandaş yapma karşılığı’ değeri 300 bin sterlinlik daire verildi’ dedi?”, “Kendisine vatandaşlık da verilen bazı yabancı işadamlarına şimdilerde ‘mafya diyecek kadar’ çok ciddi suçlamalar yapılmasına’ ülke yöneticileri ne diyecek?”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Dr Bekir Pasaoglu
Dr Bekir Pasaoglu - 8 ay Önce

Bir binada 300,000 StG lik mermerm mi olur .Nasil binaymis bu!!

SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108