Online dolandırıcılık

banner37

Online kıyafet satışı yapan bir sitenin iki yöneticisi, bazı sipariş kolilerine kıyafet yerine naylon, karton gibi malzemeler koyarak dolandırıcılık yaptıkları iddiasıyla tutuklandı

banner87
Online dolandırıcılık
banner8

7 KİŞİDEN 680 TL… Polis, Baran Yağız Yerdelen ve Berk Sağlık isimli zanlıların, sitenin Instagram hesabından sipariş veren 7 ayrı kişinin kargo poşetlerinin içerisine kıyafet yerine naylon, karton gibi malzemeler koyarak toplamda 680 TL’yi sahtekarlıkla temin ettiklerini itiraf ettiklerini ve suçu sitenin diğer iki yöneticisi olan ve şu anda yurt dışında olan Sezer Aybat ve Ukte Peker ile birlikte işlediklerini söylediklerini belirtti.

Meyil AVCAN

Girne’de, online kıyafet satışı yapan bir sitenin iki yöneticisi, bazı müşterilerin verdiği sipariş paketlerinin içerisine kıyafet yerine karton, naylon gibi başka malzemeler koyarak sahtekarlıkla para temin ettikleri suçlamasıyla tutuklandı. Polis, Baran Yağız Yerdelen ve Berk Sağlık isimli zanlıların, suçları şu anda yurt dışında olan sitenin diğer iki yöneticisi Sezer Aybat ve Ukte Peker ile birlikte işlediklerini itiraf ettiklerini belirtti.


Yerdelen ve Sağlık dün sabah Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak, ilk etapta aleyhlerinde 3 günlük tutukluluk emri temin edildi.


Mahkemede, Kıdemli Yargıç Şerife Kâtip Kır’ın huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Mert Gültuna, tanık olarak dinlendi.

“19 kişinin daha sipariş verdiği tespit edildi”


Yeminli şahadet veren Gültuna, zanlıların “Sahtekarlıkla Para Temini” suçundan methaldar olduklarını belirterek, olayın olgularını mahkemeye aktardı.


Zanlıların 8 Ağustos tarihinde Girne’de online kıyafet satışı yapan bir sitenin Instagram hesabından sipariş veren 7 ayrı kişinin kargo poşetlerinin içerisine naylon, karton gibi eşyalar koyup, sipariş veren şahıslardan hizmet bedeli olarak toplamda 680 TL’yi sahtekarlıkla temin ettiklerini kaydeden Mert Gültuna, polise gelen şikayetler üzerine zanlıların 9 Ağustos’ta mahkemeden temin edilen derdest emriyle tutuklandıklarını söyledi.


Gültuna, zanlıların vermiş oldukları gönüllü ifadelerinde bahse konu suçu yurt dışında olan Sezer Aybat ve Ukte Peker ile birlikte işlediklerini itiraf ettiklerini kaydederek, zanlı Yerdelen’in tasarrufundaki cep telefonundan yapılan incelemede Whatsapp mesajlarından 19 ayrı kişinin daha sipariş verdiğinin tespit edildiğini ifade etti.


Sipariş veren 19 kişinin tespit edilip, gerekli soruşturmaların yapılması gerektiğini belirten Gültuna, yapılacak olan soruşturmalar neticesinde zanlılar aleyhine şikâyetlerin artma olasılığının kuvvetle muhtemel olduğunu söyledi.


Polis, zanlılardan alınan ifadelerin de teyit ve tekzibinin yapılması gerektiğini belirterek, her iki zanlının da tahkikatın salimen yürütülebilmesi açısından ilk etapta poliste 3 gün tutuklu kalmaları talebinde bulundu.


Kıdemli Yargıç Şerife Kâtip Kır, tahkikatın yeni başladığını, 19 kişinin daha davaya konu siteye sipariş verdiğini ve bu şahısların tespitinin yapılması gerektiğini ve dolayısıyla zanlıların serbest kalmaları durumunda tahkikatın gidişatını olumsuz yönde etkileyebileceklerini göz önünde bulundurarak, zanlıların ilk etapta 3 gün tutuklu kalmalarına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108