Operasyon anında kaçmaya çalıştılar

banner37

Gönyeli’de gerçekleştirilen operasyonda, A.K. ve Kıbrıslı Rum G.K.'nin tasarruflarında yaklaşık 60 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulundu

Operasyon anında  kaçmaya çalıştılar
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Gönyeli’de Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan operasyonda, A.K. (E-31) ve Rum vatandaşı G.K.’nin(E-30) tasarruflarında yaklaşık 60 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulundu.

“Kanunsuz Uyuşturucu Madde (Hintkeneviri) İthal ve Tasarrufu” suçlamalarıyla tutuklanan iki zanlı, dün tutukluluk talebiyle mahkemeye çıkarıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Kaan Kurtbir’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Kurtbir, 08.12.2020 tarihinde, saat 21.00 sıralarında, Gönyeli’de Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan operasyonda, polisten kaçan A.K. (E-31) ve G.K.’nin makul güç kullanılarak tutuklandıklarını ve tasarruflarında yaklaşık 60 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunduğunu kaydetti.

Polis memuru Kaan Kurtbir, iki zanlının da gönüllü ifade verdiğini ve suçlarını kabul ettiklerini anlattı. Uyuşturucu olduğuna inanılan maddelerin analize gönderildiğini, emarelere parmak izi araştırması yapılacağını ve aranan bir kişi olduğuna vurgu yapan Kurtbir, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için iki gün tutuklu kalmalarını talep etti. Zanlılar tutukluluk talebine itiraz etmedi.

banner134
Yargıç Temay Sağer,  soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlıların iki gün tutuklu kalmalarına ve G.K’nin yüzündeki yaralar nedeniyle doktor kontrolünden geçirilmesine emir verdi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75