banner6

Oraya para karşılığı cinsel ilişki için gittik

banner37

Girne’de E.Y. isimli kişinin evinden, cebinde yüklü miktarda para olan montunu çaldığı gerekçesiyle tutuklanan kadın, suçlamayı kabul etmedi ve polise gönüllü ifade verdi:

Oraya para karşılığı cinsel ilişki için gittik
banner151

Elmas TOKAY

Vietnamlı 2 kadın tarafından cebinde yüklü miktarda para olan montunun çalındığını iddia eden E.Y., Girne polisine gidip şikayetçi oldu. Vietnamlı kadınlardan biri olan ve gözaltına alınan 37 yaşındaki Pham Thi Buoi polise verdiği gönüllü ifadesinde, “biz hırsızlık yapmadık. Oraya arkadaşımla para karşılığı cinsel ilişki için gittik” dedi.

Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan Pham Thi Buoi hakkında iki günlük tutukluluk emri alınırken, diğer kadın ise halen bulunamadı.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen davada, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görevli polis memuru Mustafa Yanaroğlu yeminli şahadet verdi.

Polis memuru Mustafa Yanaroğlu, zanlı Pham Thi Buoi’nin “ikametgâhtan sirkat” suçundan methaldar olduğunu kaydetti.

Yanaroğlu, E.Y. isimli kişinin önceki gün polis karakoluna giderek, zanlı ve şuan aranmakta olan iki Vietnamlı kadının evine girerek 450 TL değerinde olan montunu ve cebindeki yüklü miktarda parayı çaldığı yönünde şikayette bulunduğunu belirtti.

Yanaroğlu, şikâyetin ardından Vietnam uyruklu zanlı Pham Thi Buoi’nin tespit edilerek gözaltına alındığını ve zanlının gönüllü ifade verdiğini belirtti. Zanlının hırsızlık suçunu kabul etmediğini ifade eden Yanaroğlu, şikâyetçi E.Y.’nin evine para karşılığı cinsel ilişkiye girmek için gittiklerini, aranan arkadaşı ile birlikte önceden anlaştıkları E.Y.’den para aldıklarını itiraf ederek gönüllü ifade verdiğini söyledi.

Zanlı: Hırsızlık yapmadık

Polis memuru Yanaroğlu, olayla bağlantılı aranan 1 kişinin daha olduğunu, incelenecek kamera kayıtları ve aranan emarelerin olduğunu belirterek zanlının 2 gün poliste tutuklu kalması talebinde bulundu.

Söz hakkı alan kadın zanlı, hırsızlık olayının olmadığını yineledi ve şikâyetçi E.Y.’nin kendilerine birlikte olmak için para verdiğini ve eve gittiklerini söyledi.

E.Y.nin arkadaşına tokat attığını ve kendisinin de kaçmaması için kapıyı kilitlediğini iddia eden Buoi, bu sırada gözyaşlarını da tutamadı.

Mahkeme, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için talep edilen 2 günlük tutukluluk emrine onay verdi.

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2017, 08:36
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110