Organize suç araştırılıyor

banner37

Avtepe’de ormanlık alanda yakalanan 32 mülteci olayını soruşturan polis, iki kişiyi daha tutukladı ve meselede tutuklu sayısı 6 oldu

Organize suç araştırılıyor
banner99

ÜÇÜ MAHKEMEYE ÇIKARILDI… Mültecilerle birlikte ilk etapta yakalanan Süleyman Barut, Kadircan Barut ve Davut Zengin’in tutukluluk süresi devam ederken, polis daha sonra yakaladığı Serhat Borak ile yeni tutukladığı Okan İldeniz ve Selim Zengin’i dün mahkemeye çıkardı. Üç zanlı aleyhine 2 gün tutukluluk emri alan polisin iki gün sonra tüm zanlıları birlikte mahkemeye çıkarması bekleniyor.

Ayşe BULUT

   Karpaz bölgesindeki bir sahilden kaçak olarak 6 Ekim’de ülkeye giren ve 7 Ekim’de Avtepe’de ormanlık bir alanda yakalanan 11’i çocuk 32 Suriyeli mülteci ile ilgili soruşturmasını sürdüren polis, iki kişiyi daha tutukladı ve meselede mülteciler hariç tutuklu sayısı 6’ya yükseldi.

   Mültecilerle birlikte ilk etapta yakalanan Süleyman Barut, Kadircan Barut ve Davut Zengin’in tutukluluk süreleri devam ederken, hafta sonunda yakalanan Serhat Borak ek tutukluluk talebiyle, yeni yakalanan Okan İldeniz ve Selim Zengin ise tutukluluk talebiyle dün İskele’de mahkemeye çıkarıldı. Üç zanlı aleyhine dün ikişer günlük tutukluluk emri alan polisin iki gün sonra tüm zanlıları birlikte mahkemeye çıkarması bekleniyor.

   İskele Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Tutku Candaş’ın huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmalarında Savcı Ahmet Özlemler, meselenin tahkikat sorumlusu olan polis memuru Celil Gülyaprak’ı tanık olarak dinletti.

“Organize suç işlediler”

   Mahkemede yeminli şahadet veren Gülyaprak, Avtepe bölgesinde yakalanan mültecilerle ilgili yürütülen soruşturma çerçevesinde zanlıların tutuklandığını belirtti.

   Polis memuru Celil Gülyaprak, suçun organize işlendiğine ve tahkikatın çok yönlü devam ettiğine vurgu yapıp, üç zanlının da aleyhine iki gün daha tutukluluk emri talep etti.

   Huzurundaki olgu ve beyanları değerlendiren Yargıç Tutku Candaş, zanlıların iki gün daha poliste tutuklu kalmasına karar verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75